Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Košice dnes hostia hokejový šláger

Zatiaľ čaká na svoj prvý gól. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 19. sep 2011 o 22:00

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje pekne zostra. Tento týždeň príde jej účastníci k slovu tri razy. Dnes o 18. hod. je v rámci 3. kola šláger v košickej Steel Aréne, kde HC privíta Slovan.

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje pekne zostra. Tento týždeň príde jej účastníci k slovu tri razy. Dnes o 18. hod. je v rámci 3. kola šláger v košickej Steel Aréne, kde HC privíta Slovan. V piatok obhajca titulu cestuje do Žiliny a v nedeľu znovu na svojom ľade privíta Poprad. Vzhľadom na to, že po letnej príprave sú hráči plní sily, tri prekážky v tesnom slede nie je pre nich, čo sa týka kondičného zaťaženia, problémom prekonať.

KOŠICE. Košice a ani Slovan na prahu novej sezóny nezakolísali, i z toho pohľadu sa očakáva elektrizujúca atmosféra a tuhý boj.

Tešia sa

Belasí ako tradične ohlásili v tomto ročníku útok na popredné priečky. Tomu zodpovedá aj suverénne najvyšší rozpočet klubu (4 milióny eur) a rovnako angažovanie napríklad dánskeho reprezentačného brankára Galbraitha. Nemožno zabúdať ani na tichého zabijaka Šatana, ktorý nateraz pomáha belasým.

“Hoci nepodceňujeme žiadneho súpera, predsa len zápasy so Slovanom majú typickú výbornú kulisu a veríme, že nás príde povzbudiť množstvo divákov. I keď ide len o začiatok sezóny, predsa sa určite oba kolektívy vypnú k maximu, aby uspokojili svoje fanúšikovské tábory,“ poznamenal útočník Košičanov Vladimír Dravecký.

Aj on vie, čo vzájomné merania síl s týmto súperom obnášajú a z podtónu jeho reči sa dalo vycítiť, že sa na súperenie teší.

„Slovan má meno, svoju tradíciu a silu, lenže aj my tvoríme kvalitný tím, takže by to mal byť vyspelý hokej. Musíme hrať kolektívne, bojovať všetci za jedného, a naopak, a ak to vyjde i brankárovi, tak sa neobávame o výsledok.“

Čakanie na gól

Určite vystúpenie našich bude vyzerať inak ako v piatok proti Nitre v ouvertúre zápolení. Vtedy predsa len cítili napätie z úvodného kroku a hoci sa v priebehu stretnutia upokojili, predsa v niektorých pasážach hľadali optimálny part. V nedeľu na zvolenskom štadióne to už bolo lepšie.

„Dôležité je, že sme oba zápasy vyhrali a odrazili sa tak, ako sme si predstavovali. Štart je vždy dôležitý, lebo prináša väčšiu pohodu či istotu. Podľa mňa v oboch prípadoch sme pristúpili k zápasom na sto percent, zodpovedne, hoci výsledkovo Nitrania nás o čosi viac potrápili,“ konštatoval V. Dravecký, ktorý na otázku, či treba ešte vychytať muchy, dodal, že kolektív je zohraný, ale stále je čo vylepšovať, vybrúsiť.

„V priebehu sezóny, keď už nabehneme na tento rytmus, to bude lepšie a lepšie.“ Kým niektorí jeho spoluhráči už gól strelili, on ešte na svoj prvý zásah v aktuálnom ročníku čaká. Nebol však od neho ďaleko.

“Bojujeme ako celok, hoci je naozaj lepšie, pokiaľ sa podarí niekomu prekonať brankára už v prvých dueloch. Hlavne vo Zvolene som mal možnosti na to, aby som skóroval. Raz mi príklep zmaril brankár, potom som zase trafil bočnú konštrukciu bránky. Naša formácia bola blízko k tomu, aby minimálne dva-tri góly dala. Azda to vyjde nabudúce.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.