Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Košice čaká dvojzápas s Libercom

Anton Tomko. Dovedie dnes Košičanov k prvým bodom v Lige majstrov? (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 4. sep 2014 o 00:00

Košickí hokejisti si opäť oblečú dresy CHL, aby ich prepotili v dvojzápase s českým klubom Bílí Tygři Liberec.

Košickí hokejisti si opäť oblečú dresy CHL (Champions Hockey League), aby ich prepotili v dvojzápase s českým klubom Bílí Tygři Liberec. Vo štvrtok pod Ještědom (o 17.30 h), a v sobotňajšej odvete v tunajšej Steel Aréne (takisto o 17.30 h).

KOŠICE. Biele tigre sú síce v červenej knihe ohrozených druhov živočíchov, ale tým, ktoré sa dokázali prispôsobiť hokejovému životu na severe Česka, sa darí dobre.

Aj keď dvakrát bronzový tím českej extraligy (v sezónach 2004/2005 a 2006/2007) skončil v uplynulom ročníku až na 9. priečke, a z poltucta českých klubov sa „kvalifikoval“ do Ligy majstrov ako posledný.

Prvé dva zápasy ukázali, že Liberec má seriózny záujem postúpiť z A-skupiny do osemfinále aspoň z druhého miesta (lebo top kandidát na prvú priečku je zrejme fínsky Kärpät Oulu), keď po domácej prehre s Oulu (3:4) si priviezol tri body odtiaľ, kde ich Košičania stratili - z nemeckého Kolína (4:1).

Aj preto sú českí „tygři“ v dvojzápase so slovenskými oceliarmi možno mierni favoriti.

Chcú im ukradnúť nejaké body

Košičanom, ak chcú živiť šancu na postup zo skupiny aj pred záverečným dvojkolom (v Oulu a doma s Kolínom), neostáva nič iné, ako Liberec vo vzájomnom dvojzápase „prebodovať“, čo znamená nevracať sa domov zo severu Česka naprázdno.

„Veru, cestujeme tam s úmyslom ukradnúť im nejaké body, a najlepšie by bolo víťazstvo v riadnom hracom čase, aby boli všetky tri,“ bolo cítiť, deň pred odletom, odhodlanie zo slov kouča HC Košice Antona Tomka.

„Ale vieme, že nás tam čaká veľmi ťažký zápas, lebo Liberec podal v nemeckom Kolíne mimoriadne húževnatý výkon. Ak chceme bodovať, musíme tak pristúpiť k zápasu v Liberci aj my.“

Zo Steel Cupu v Ostrave majú Košičania čerstvú a veľmi cennú skúsenosť s dvoma českými extraligistami, Třincom a Vítkovicami, s ktorými ťahali za kratší koniec (0:4 resp. 2:4).

„Je to niečo podobné ako Třinec a Vítkovice. Väčšina českých klubov sa pred novou sezónou výrazne posilnila, a aj Liberec získal do svojho kádra kvalitných hráčov. Aj preto očakávame, že duel na jeho ľade bude veľmi náročný.“

Tú náročnosť môže zvýšiť aj mierna gólová impotencia v košických radoch. Ako sa z nej vyliečiť, to bol zrejme motív posledných tréningov slovenského majstra na domácom ľade.

„Samozrejme, lebo koncovka je našou slabinou. Na posledných tréningoch sme sa zamerali hlavne na útočnú činnosť, na presnosť prihrávok a zakončenie, lebo dávame veľmi málo gólov. V tejto činnosti sa musíme podstatne zlepšiť.“

Hylák či Melicherčík?

Tréner Tomko po zápasoch s Kölner Haie a Kärpät Oulu nemá dôvod nejako výrazne hýbať so zostavou, aj keď nejaké možnosti sa mu naskytli.

„Po zranení sa do nej vracia Peter Sojčík, ktorý už nastúpil v prípravnom zápase v Martine, a bude aj na súpiske na duel v Liberci. Ale inak tam pôjde, ak nepríde nejaká choroba či zranenie, tá istá zostava, ktorú sme mali k dispozícii v Kolíne a proti Oulu.“

Zrejme nie je dôvod ani na zmenu v košickej svätyni, lebo Marcel Melicherčík chytal v prvých dvoch zápasoch Ligy majstrov spoľahlivo, a navyše, jeho nomináciu na duel s Libercom by mohol podporiť aj jeho nedávny angažmán pod Ještědom a dokonalá znalosť súperových hráčov.

„No my chceme dať príležitosť v bránke aj Sašovi Hylákovi, ktorý podal v poslednom prípravnom zápase v Martine veľmi dobrý výkon,“ nemal ešte Anton Tomko celkom jasno na brankárskom poste.

Súvisiace články