Košice B - Podbrezová 0:4 (0:2)

Sportnet|Publikované 7. okt 2007 o 22:00

KOŠICE. Výprask rozdielom dvoch tried zažili na vlastnom trávniku futbalisti košickej rezervy. V súboji s tabuľkovým susedom však neboli až takým

slabým tímom, ako hovorí výsledok.

Po štvrťhodine hry sa po kombinácii s Gajdošom dostal do šance Milinkovič, no jeho strelu spoza päťky zblokoval hosťujúci obranca. O dve minúty na druhej strane hlavičkoval Gottwald do žrde. V 21. min. domáci nedokázali na niekoľkokrát odvrátiť loptu do bezpečia a nakoniec ju Tomko zblízka poslal do siete. Hostia potom poľavili, aktívnejší boli Košičania, no šance si nevypracovali, resp. ich k nim nepustil slabý rozhodca Smolák. Ten najprv neodpískal pred šestnástkou jasnú ruku Podbrezovčana a chvíľu azda iba jediný na štadióne nevidel zápasnícke stiahnutie Lišivku v šestnástke po zahranom priamom kope. Onedlho na to odpískal veľmi diskutabilný faul Kováča pred rohom košickej šestnástky. Loptu Tírer krásne zakrútil, obstrelil dvojčlenný múr a keďže brankár Giertl čakal center do šestnástky, neskoro zareagoval na strelu k bližšej žrdi - 0:2. Po zmene strán Milinkovič pokračoval v učebnicovom zahadzovaní šancí. V 54. a 65. min. išiel dvakrát sám na Hanáka, no ten ho vo vyložených pozíciách zakaždým vychytal. Horúco bolo aj pred Giertlom. Košický gólman vytlačil Pančíkov priamy kop na roh a zaskvel sa pri hlavičke Gottwalda a o minútu i pri strele tohto hráča. V 75. min však Giertl chyboval pri vybehnutí na centrovanú loptu a Pančík skóroval do opustenej brány. Domáci sa ešte zmohli na Pačindovu strelu, ktorú Hanák vyrazil na roh. Nevyšla im však ani koncovka druhého polčasu, keď neustrážili Novisedláka, ktorý spoza šestnástky životným volejom do šibenice uzavrel skóre.

Góly: 21. Tomko, 45.+ Tírer, 74. T. Pančík, 90.+ Novisedlák, ŽK: Ľ. Gajdoš. Rozhodca: Smolák. Diváci: 100. Košice B: Giertl - Hanzuš, M. Kováč, Smrek, M. Adam - L. Janič (77. Čobík-Ferčík), K. Kuzma, Lišivka, Ľ. Gajdoš (66. Pačinda) - Škutka, Milinkovič (75. Juhár). Podbrezová: Hanák - Snitka, Gajdošík, Kentoš, Konček - Turuňa, T. Pančík (90.+Kostelný), Tírer (59. Kožička), Novisedlák - Gottwald (81. Jelšic), R. Tomko.