Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Košičanovi Grutkovi sa na šampionáte strelecky darilo

Sportnet|23. sep 2004 o 00:00

Košice - Slovenskí vodnopóloví juniori obsadili na majstrovstvách Európy svojej vekovej kategórie 8. miesto, čím sa kvalifikovali na budúcoročné

majstrovstvá sveta. Splnili teda cieľ, s ktorým na šampionát cestovali. Rozhodujúce boli duely s Gruzínskom a Francúzskom, ktoré naši mladíci vyhrali 8:7, resp. 9:7.

"V podstate sme spokojní. Čakali sme, že ťažší bude zápas s Francúzskom, ale ukázalo sa, že ním bolo stretnutie s Gruzínskom. Za stavu 5:2 sme mohli újsť na väčší rozdiel, ale nevyšlo nám to a súper sa dotiahol. Našťastie, minútu pred koncom sme dali víťazný gól," okomentoval jeden z najlepších slovenských hráčov na turnaji, Košičan Miroslav Grutka. V dueli proti Francúzom sa vyznamenal piatimi presnými zásahmi. "Dobre som sa na zápas pripravil, vedeli sme, že to bude najdôležitejší duel. Mal som aj šťastie, ostatným chlapcom nešlo, mne áno, som rád."

V štvrťfinálovej skupine už Slováci na Maďarov ani Rusov nestačili. Prehrali aj v súboji o siedmu priečku 5:9 so Španielmi. "Proti Maďarom sme šancu nemali, ale s Rusmi sme mohli vyhrať. Trošku proti nám pískali aj rozhodcovia. So Španielmi sme ešte v polovici viedli 3:2, takže zvíťaziť sa dalo. V závere nám však už odchádzali sily, zopár hráčov bolo aj chorých, nevládali sme."

Miroslav Grutka nastrieľal spolu 13 gólov a výraznou mierou sa podpísal pod úspech tímu. Góly sa od tohto kanoniera aj čakali, pociťoval zvýšený tlak? "Jasné, že som vedel, že budú potrebné aj moje góly. Tlak som však nepociťoval, nevšímal som si to. Zrejme to bolo aj tým, že sa mi darilo od začiatku, hneď v prvom zápase som dal dva góly." Grutka a jeho spoluhráči z ŠKP Košice tvorili kostru juniorskej reprezentácie. Zohratosť z klubového pôsobiska im pomáha aj v národnom tíme. "Je to výhoda, poznáme sa, rozumieme si, čo sa prejavuje aj na zohratosti," dodal M. Grutka.

Súvisiace články