Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Košičanov môže úspech v Námestove naštartovať

Dvojgólový strelec. Erik Pačinda (vpravo s loptou) výsledok 4:0 v pohári načal aj dokončil. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 14. aug 2014 o 22:00

Futbalisti MFK, obhajcovia trofeje, zvládli prvý krok do nového ročníka Slovenského pohára v pohode.

Futbalisti MFK, obhajcovia trofeje, zvládli prvý krok do nového ročníka Slovenského pohára v pohode, keď v Námestove zdolali miestny treťoligový klub MŠK 4:0, a konečne sa zbavili traumy z nekonečnej série prehier, ktorá ich mučila od začiatku sezóny.

KOŠICE. „Veru, poriadne nám odľahlo, že sme konečne vyhrali, aspoň v pohári,“ priznáva dvojgólový strelec z Námestova Erik Pačinda.

Aj to, že mierne obavy z pohárového zápasu proti nevyspytateľnému súperovi z tretej ligy v košickom tábore boli.

„No aj keby sa dialo neviem čo, povedali sme si, že do Námestova ideme jednoznačne vyhrať, nič iné neprichádzalo do úvahy. V tej situácii, v akej sa nachádzame, sme potrebovali víťazstvo ako soľ. Cieľom bol postup, sme šťastní, že sa nám to podarilo a ideme ďalej.“

Boli trpezliví

Výsledok 4:0 hovorí, že to bolo bezproblémové víťazstvo Košičanov, a Erik Pačinda, že to bol typický zápas prvoligistu proti mužstvu z nižšej súťaže.

„Myslím si, že výsledok naozaj zodpovedá tomu, ako to vyzeralo na ihrisku. Mimochodom, to bolo veľmi zlé. Od rána v Námestove pršalo, takže sme hrali doslova na oráčine. Ja ani väčšina mojich spoluhráčov sme súpera vôbec nepoznali, iba niektorí chlapci, ktorí hrali proti nemu za béčko, nám niečo povedali, čo tam môžeme čakať, že majú veľké ihrisko, na ktorom sa dá kombinovať. Ale v skutočnosti to bola katastrofa, proste tretia liga... Aj súperov prejav tomu zodpovedal. Každé mužstvo z nižšej súťaže sa chce proti ligistovi vytiahnuť, a Námestovo nebolo iné. Od začiatku kopali, hrýzli, boli veľmi nepríjemní, ale v podstate žiadnu šancu nemali. My sme boli trpezliví, neponáhľali sme sa, a tesne pred prestávkou sme išli do vedenia.“

Pačindovým gólom v 42. minúte. Košický stredopoliar či útočník pridal v poslednej minúte ešte jeden.

Máme taký pocit, že mu to viac sype na súperových ihriskách ako doma. Žeby mu čermeľská tráva veľmi nevoňala? „Neviem, ale asi máte pravdu. Možnože mi súperove ihriská viac sedia ako to naše. Ale je jedno, či dám ten gól vonku alebo doma, hlavné je, že vyhráme. A verím, že pohárové víťazstvo v Námestove nás nakopne, že budeme vyhrávať aj ďalej. Konečne aj v lige, trebárs už túto nedeľu v Trenčíne.“

V Trenčíne s hendikepom

Lenže, Trenčín má v tejto sezóne, napriek výpadku v Európskej lige, výbornú fazónu. A proti súperom na svojom štadióne aj malú „technickú“ výhodu - umelý trávnik.

„Aspoňže umelá tráva je rovná, takže dá sa na nej oveľa lepšie kombinovať ako v Námestove. No ja osobne by som radšej hral na prírodnom trávniku, lebo som mal operované obe achilovky a umelý trávnik im dá poriadne zabrať, pretože pohyb na ňom je úplne iný ako na prírodnom,“ poukazuje Erik Pačinda na menší hendikep, ktorý pocíti v Trenčíne každé mužstvo odchované na prírodnej tráve.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.