Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Košičanov čaká súboj s Topoľčanmi

Vlastimil Fuňak. Zo svojho krídla je väčšinou neomylný. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 8. nov 2014 o 00:00

Dnes sa hrá kompletné kolo najvyššej hádzanárskej súťaže.

Aj keď športový fanúšik veľa radosti z mužskej hádzanej v súčasnosti nemá, život medzi sedmičkami musí bežať ďalej a po reprezentačnej odbočke sa treba vrátiť na ligový chodník. Dnes sa hrá kompletné (čo je ojedinelý úkaz) kolo najvyššej súťaže s poradovým číslom 11.

KOŠICE. Košičania si medzitým stihli odfajknúť aj účasť v novej edícii Slovenského pohára, lebo po štvrťfinálovej prehre (23:27) v Považskej Bystrici to majú už za sebou. Ale to sa dalo čakať, lebo mali silného súpera.

Silný súper ich čaká aj dnes v lige, v Topoľčanoch, ktoré sú v tabuľke na druhom mieste iba s dvojbodovou stratou na „nedotknuteľný“ Prešov.

„Nuž čo, pokúsime sa tam uhrať nejaký dobrý výsledok. Žiadny hráč predsa nemôže ísť do zápasu s tým, že ho prehrá,“ vraví dlhodobo najlepší strelec košického mužstva, ľavoruký Vlastimil Fuňak.

„Aj keď Topoľčany majú lepšie mužstvo ako my, skúsime s nimi držať krok a čo najviac ich potrápiť. Oni majú síce kvalitnejší káder, pripravujú sa na zápasy v európskom pohári, ale nikde nie je napísané, že by sme si na ich palubovke nemohli zdvihnúť sebavedomie dobrou hrou i výsledkom.“

Pohár im neublížil

Sebavedomiu Košičanov príliš neublížilo ani vystúpenie v pohári, aj keď po prehre v Považskej Bystrici z neho vypadli.

„Ja som tam pre pracovné povinnosti nebol, ale mám také informácie, že chlapci podali v Považskej Bystrici dobrý výkon a aj ten výsledok, prehra o štyri góly, je celkom slušný,“ vraví bývalý slovenský reprezentant, ktorý v Topoľčanoch v ligovom zápase chýbať nebude.

Košičania môžu tentoraz celkom slušne zaplniť aj súpisku, čo kvituje aj Vlastimil Fuňak. „Do Topoľčian by sme mali ísť všetci.“ Čo je u Košičanov, vzhľadom na poloprofesionálnosť ich klubu, tiež neobvyklá udalosť...

Nespoliehajú sa iba na „povinné“ body

Oranžovo-čierni od začiatku súťaže balansujú na hrane, ktorá rozdeľuje mužstvá na dve kategórie - poltucet, ktorý si zahrá play–off o titul a kvarteto, ktoré bude bojovať o záchranu. Zatiaľ sú v tej lepšej spločnosti, ale najbližší program je taký „všelijaký“...

Po zápase v Topoľčanoch hostia doma Považskú Bystricu a cestujú do Nových Zámkov. Až potom príde na ich palubovku „dvojbodové sústo“ - MHáK Martin.

„Nemôžeme sa spoliehať na to, že na postup do play–off nám budú stačiť body z domácich zápasov s Martinom či so Šaľou,“ vraví V. Fuňak.

„My musíme získať aspoň dva body aj z toho dvojzápasu s Považskou Bystricou a Novými Zámkami, ak chceme reálne pomýšľať na play–off. S Považskou Bystricou budeme doma a ja si myslím, že momentálne to nie je nejaké hviezdne mužstvo, s ktorým by sa nedalo vyhrať. Ani Nové Zámky, ktoré nám doma zobrali bod, nemajú lepšie mužstvo ako my, keď sa pozrieme na ich káder, takže si môžeme trúfať aj na nich,“ vraví najskúsenejší košický hráč.

Súvisiace články