Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košičanom to doma sype, o výhru sa pokúsa aj zajtra

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice si na domácej palubovke uržiavajú skvelú fazónu. V sobotu to do bodky potvrdili, keď vyprevadili Komárno s

debaklom 104:61.

Už prvé minúty naznačili vývoj stretnutia. Východniarom vyšiel úvod naozaj famózne, veď sa nestáva často, aby svietilo na ukazovateli skóre 18:0! "Splnili sme všetky pokyny trénera. Vravel nám, že na súpera máme od začiatku dupnúť, lebo majú za sebou dlhú cestu z Komárna. Vedeli sme, že aj my keď sme dorazili až do Komárna, boli sme tiež trošku ospalí. To sa aj potvrdilo, oni boli trochu mimo, nevedeli sa dobre pohybovať. My sme ťahali rýchle protiútoky, ktoré hostia nemohli stíhať a darila na nám streľba. Vyšlo nám, čo sme si zaumienili. Súpera sme do ničoho nepustili a bolo z toho 18:0," vraví rozohrávač Slávie TU Richard Mišinský. Taktika Košičanov bola jasná. Keďže sa obávali dobrých strelcov Komárna spoza trojkového oblúka, snažili sa ubrániť najmä týchto hráčov. Túto úlohu plnili zodpovedne, takže najnebezpečnejším hráčom hostí bol pivot Kollár, ktorý využíval, že domáci sa sústredili na obdovových hráčov. Jeden hráč však zápas vyhrať nemohol, keďže z Košičanov hralo dobre celé mužstvo. Bolo len otázkou času, kedy mu dôjdu fyzické sily, k čomu v druhom polčase aj prišlo a navyše, Kollár sa vyfauloval. "Iste, naša taktika spočívala v tom, že sme mali pokryť ich trojkárov, pretože v Komárne sme inkasovali trinásť trojok. Pod košom sme sa príliš neobávali a keď sa im vyfauloval aj druhý pivot, bola to už naša exhibícia."

Komárno sa doposiaľ prezentovalo pomerne slušnými výsledkami, ale v Košiciach nemalo nárok. Je až neuveriteľné, ako domáca palubovka Košičanov burcuje. Súperom na nej rozdávajú prídely, pritom vonku nevyhrali ani raz. "Hojná návšteva nám prospieva. Diváci sú našim šiestym hráčom, ženú nás dopredu. Som rád, že sa na nás chodí pozerať toľko ľudí a dúfam, že to bude takto pokračovať. Zatiaľ vyhrávame doma dosť veľkým rozdielom, zajtra sa o výhru pokúsime znovu." Zajtra však čaká na Košičanov majstrovský Svit "Bude to úplne iný zápas. Svit má dosť tvrdú obranu a bude na nás, ako sa tomu prispôsobíme. Myslím si, že by sme mohli mať trochu športového šťasia a zdolať ich. Svit nie je družstvom, ktoré by dávalo veľa bodov, my naopak, doma strieľame dosť bodov. Bude to asi všetko o obrane," dodal R. Mišinský, ktorý odtiahol na ihrisk,u takmer celý zápas a okrem 21 bodov sa prezentoval aj ôsmimi doskokmi.

RICHARD MIŠINSKÝ V STRETNUTÍ PROTI KOMÁRNU: Body spolu: 21, streľba spod koša: 4 pokusov/3 úspešné, ostatná streľba z poľa: 4/2, trojky: 4/2, trestné hody: 8/5, doskoky: 8 (6 obranných, 2 útočné), získané lopty: 4, stratené lopty: 3, získané fauly: 5, fauly: 2, asistencie: 2, bloky: 0, odohrané minúty: 36.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.