Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Košičanky začínajú na ihriskách zdatných súperiek - Delta na UMB, Cassovia v Ružomberku

Sportnet|Publikované 27. sep 2002 o 22:00

Košice - Prvá slovenská basketbalová liga žien dnes vstúpi do svojho jedenásteho ročníka. Oba košické kolektívy sa predstavia na palubovkách

súperiek.

Delta V.O.D.S. nastúpi od 17. hodiny na stretnutie 1. kola na ihrisku UMB Banská Bystrica. Keďže tieto dva kluby sú zároveň finalitami Slovenského pohára (SP), po vzájomnej dohode sa dnešné stretnutie bude počítať aj ako prvý finálový duel SP. "O to väčší význam tomuto zápasu musíme pripisovať. Verím, že sa dobre pripravíme, pozreli sme si aj video z nášho posledného vzájomného stretnutia. Dúfam, že hráčky podajú omnoho lepší výkon ako v stredu v Slovenskom pohári proti Cassovii," povedal nám pred stretnutím tréner Delty Ján Krajňák. UMB sa pred sezónou posilnilo o Líviu Libičovú i Kameníkovú, takisto do Delty prišlo viacero kvalitných hráčok, takže oba celky by chceli hrať v lige o medaily.

CBK Cassovia cestuje do Ružomberka, kde si tiež od 17. hodiny zmeria sily s tamojším SCP. Ružomberčanky sa na ligu pripravovali v neistote po známych finančných problémoch. káder opustili legionárky De Oliveirová, Bogojevičová a Mandičová, medzi Hejkovej ovečky však znovu pribudla pivotka Kováčová. "Nepoznáme vôbec aktuálnu silu Ružomberka, pretože podľa mojich informácií odohrali iba dva prípravné zápasy s ruskou Vologdou a Gambrinusom Brno. Bude to teda pre nás veľká neznáma, ale určite to nebude slabé družstvo. Myslím si, že aj tohto roku Ružomberok opäť napriek problémom zaútočí na titul. Naše ambície sú teda ukázať rýchly, agresívny basketbal. Uvidíme, ako nám to bude padať, ak dobre, verím v solídny výsledok," vyjadril sa tréner omladenej Cassovie Vladimír Karnay.

Program 1. kola 1. basketbalovej ligy žien: Slovan Jopa Bratislava - ŽBK DOVE Poprad (15. hod.) SCP Ružomberok - CBK Cassovia Košice, UMB Banská Bystrica - Delta V.O.D.S. Košice, Istrobanka LS UK Bratislava - AGM COGEN Banská Bystrica (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.