Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Košičanky v rozlete nezastavili ani Topoľčany

Sportnet|Publikované 2. nov 2006 o 23:00

Košice Svojím herným prejavom v I. lige hádzanárok robí nováčik súťaže Košice Bernoláková poriadny vietor súperkám, ktoré nevedia nájsť účinný

recept na získanie ich skalpu. Po šiestich kolách sú Košičanky na treťom mieste bez prehry, pričom sa môžu pochváliť aj najlepšou obranou. Solídnu formu potvrdili aj v ostatnom kole, keď v domácom prostredí si poradili s nepríjemným celkom Topoľčian (26:21) a zaknihovali štvrté víťazstvo. Aj keď súperky prišli s menším počtom hráčok nepríjemne dobiedzali a hlavne v druhej časti hry dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov, ale na zvrat im nezostalo viac síl. Podľa trénera Pavla Hižnaya bol tento duel pre jeho zverenky náročný a špecifický v tom, že hostky mali veľmi dobre prepracovanú obranu a nebolo ľahké sa presadiť. "Bojovali s veľkým nasadením až do konca a pre nás to bol nesmierne ťažký duel z toho pohľadu, že Ivanová nám robila veľké problémy. Museli sme ju aj osobne brániť, aby sme mohli pomýšľať na dobrý výsledok," hovorí P. Hižnay. Chlieb vyrovnaného stretnutia sa láma v druhej časti prvého polčasu, keď hostiteľky získali päťgólový náskok. Na koniec sa ukázal ako rozhodujúci, lebo druhý polčas sa skončil nerozhodným výsledkom. "Slabšou koncovkou sme po zmene strán sme dovolili súperkám sa vrátiť do zápasu. Namiesto toho aby sme urobili jasný výsledok a zložili súpera do kolien dovolil sme im znížil na rozdiel dvoch gólov. Predsa len zlepšenou hrou i dôraznejšou streľbou sme dokázali opäť získať polčasový rozdiel, ktorý sme už nepustili z rúk. Už viac ráz som hovoril, že našou slabšou stránkou je premieňanie šancí. Potvrdilo sa to aj v tomto zápase, keď sme zahodili šesť čistých šancí zo šestky, boli v tom aj protiútoky ako aj náskoku zo šestky. Môžem povedať, že Topoľčany podržala brankárka, ale na druhej strane aj naše gólmanky mali dobrú úspešnosť zásahov. S ich výkonmi môžem byť spokojný, no horšie je to s útokom, Dievčatá ako by si neuvedomili, že hráme o súťaž vyššie a všetky hráčky vrátane brankárok sú na kvalitatívne vyššej úrovni," prezrádza P. Hižnay. Aj keď kormidelník poukázal na niektoré chyby svojho celku, predsa len málo skúsený mančaft svojím herným poňatím neraz vyráža dych ostrieľanejším družstvám v tejto súťaži. Košičanky sa dokázali rýchlo etablovať v I. lige, ktorá ich príchodom získala na pestrosti. V doterajších kolách iste ťažili aj z toho, že nováčika nebrali skúsenejšie mančafty dosť vážne. "Podcenenie by som vylúčil, pretože už prvé naše výsledky sú dobrým varovaním pre nich. Pripúšťam, že nás nepoznajú, ale to isté platí aj opačne. Som rád, že dievčatá príkladne bojujú a niektoré herné nedostatky nahrádzajú práve spomínanou bojovnosťou," povedal P. Hižnay. Výkony nováčika sú spestrením súťaže a verme, aj v ďalších kolách nadviažu na doterajšie dobré výsledky. Po reprezentačnej prestávke cestujú Košičanky do Nitry, ktorá je na prvom mieste. Bude to pre nich skúška ohňom, avšak podľa slov trénera chcú pokračovať v dobrých výkonoch a vopred sa nevzdávajú, hoci favoritom bude domáca Nitra.

Košičanky nastúpili proti Topoľčanom v tejto zostave: Gašparová, Soláriková - Výbohová, Tomečková 3, Pavlišinová 2, Hemčáková 2, Benáková 6, Harčárová, Šipková 2, Kašková 2, Bérešová, Mikulášiková, Bačová 9/3, vylúčení: 4 : 4, 7m hody: 3/3 : 3/2.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.