Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Košičanky v Eurolige znovu s obhajcom

Sportnet|Publikované 11. júl 2008 o 00:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skNa včerajšom žrebe Euroligy sa to pre basketbalistky Maxima Broker Košice rysovalo veľmi uspokojivo. Talianske

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Na včerajšom žrebe Euroligy sa to pre basketbalistky Maxima Broker Košice rysovalo veľmi uspokojivo. Talianske Schio z posledného koša dobre rozdané karty síce trochu naštrbilo, ale aj tak môžu byť v klube vcelku radi, veď v elitnej spoločnosti sa už vyberať príliš nedá. Mohlo to pre nich dopadnúť aj podstatne horšie. I keď sa opäť nevyhli obhajcovi trofeje, popri ostatných protivníkoch majú reálnu šancu na postup do osemfinále.

KOŠICE. Slovenský šampión, ktorý sa ocitol v piatom zo šiestich žrebovacích košov, sa stretne s ruským Spartakom Moskovská oblasť, tureckým Fenerbahce Istanbul, francúzskym Montpellierom, litovským Vilniusom a talianskym Schiom. Do osemfinále postúpia štyri najlepšie tímy.

Prijateľná kombinácia

"Na osemdesiat percent je to dobré. Z prvých dvoch košov sa veľa navyberať nedalo, vyšla nám z toho ešte celkom dobrá kombinácia. Lepšia bola už len Bourges a Orenburg, ale dve ďalšie boli omnoho horšie. Musíme to teda brať, Montpellier a Vilnius z tretieho, resp. štvrtého koša sú prijateľní súperi. Horšie to vypálilo z posledného koša, Schio je totiž taliansky majster a víťaz Pohára FIBA, takže to bol najhorší variant," zamyslel sa generálny manažér Maxima Broker Košice Daniel Jendrichovský, keď sme ho včera telefonicky zastihli priamo v dejisku žrebovania v nemeckom Mníchove tesne po jeho skončení. "V konečnom dôsledku to bude veľmi vyrovnaná skupina. Z Fenerbahce odišla americká hviezda Pondexterová, čo pre nich bude oslabenie. Každý s každým teda môže vyhrať. Dôležité bude, kedy dorazia Spartaku ich tri ultrahviezdy. To môže dosť zamotať situáciu, lebo na začiatku, keby ich ešte nemali, môže nad nimi niekto aj vyhrať. Tak či tak, po troch rokoch, keď to dopadlo vždy dosť zle, konečne môžem byť po žrebovaní spokojný."

Áčko je ešte lepšie

Pred poslednými dvoma ťahmi celého žrebovania to bolo rozohrané skvele, v osudí ostávali už len dva kluby - chorvátsky Šibenik a talianske Schio. Napokon do povaly košický zástupca vyskakovať nemohol, podstatne prijateľnejší balkánsky celok totiž vytiahli do skupiny C. "Ak by nám prisúdili Šibenik, bola by to geniálna kombinácia. Ešte lepšie by bolo, keby nás vytiahli do skupiny A. Tá je úplne super. Podľa mňa ju môže vyhrať Krakov, ktorý bol do nej žrebovaný zo štvrtého koša."

Ambície sú postupové

Košická skupina sľubuje poriadne napätie. Aj keď ambície jednotlivých klubov vyplávajú na povrch až po doplnení ich súpisiek, dnes sa možno domnievať, že všetky kluby za favorizovaným Spartakom môžu skončiť tak na druhom, ako aj na šiestom mieste skupiny. "Vyzerá to tak. My si iné ambície než postupové dávať nemôžeme. Pokojne sa dá hrať o druhé miesto, no na druhej strane, môže to vypáliť i tak, že sa nevyhrá ani jeden zápas. Zápasy budú dramatické, rozhodovať môže až posledné kolo." Každopádne, bude to dobrá zápletka pre divákov. Najmä je dôležité, že okrem duelu s obhajcom prvenstva môže ísť Maxima Broker do všetkých ostatných domácich zápasov s víťaznou snahou. "Aj so Spartakom hráme už v štvrtom kole, a vtedy by súper ešte nemal byť kompletný. Ak by to tak bolo, dá sa bojovať aj v tomto stretnutí," mieni dokonca D. Jendrichovský.

Košice začnú svoju púť Euroligou 15. októbra v Montpellieri, o týždeň nato ich čaká domáca premiéra proti Fenerbahce.

* * *

ŽREB EUROLIGY

n Skupina A: Bourges (Fr.), Orenburg (Rus.), Pécs (Maď.), Krakov (Poľ.), Salamanca (Šp.), Besiktas (Tur.)

n Skupina B: Gambrinus Brno (ČR), CSKA Moskva (Rus.), Šopron (Maď.), Lille (Fr.), Riga (Lot.), Benátky (Tal.).

n Skupina C: Jekaterinburg (Rus.), Valencia (Šp.), Gdyňa (Poľ.), Valenciennes (Fr.), USK Praha (ČR), Šibenik (Chorv.)

n Skupina D: Spartak Moskovská oblasť (Rus.), Fenerbahce Istanbul (Tur.), Montpellier (Fr.), Vilnius (Lit.), Maxima Broker Košice (SR), Schio (Tal.).

Súvisiace články