Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Košičanky si otestujú moskovské Dinamo

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 00:00

Košice Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice čaká oddnes do soboty prípravný turnaj v Banskej Bystrici. V základnej skupine sa stretnú s výberom

Uzbekistanu a Dinamom Moskva, v druhej skupine si sily zmerajú CBK Cassovia Košice, ruská Vologda a domáce UMB B. Bystrica.

Deltu bude najviac zaujímať duel s Dinamom Moskva, pretože tento celok bude súperom Košičaniek aj v základnej skupine európskeho Pohára FIBA. "Jasné. Máme informácie, že Dinamo nepricestuje do Bystrice v kompletnom zložení, chýbať im budú štyri reprezentantky, ktoré sa pripravujú na majstrovstvá sveta. Súperky si však napriek tomu, samozrejme, nahráme na video, aby sme mohli analyzovať ich hru," povedal nám tréner Delty Ján Krajňák (na snímke). Jeho zverenky sú na tom po zdravotnej stránke momentálne dobre. "Iba Škvareková si začiatkom týždňa natiahla sval, takže uvidíme, ako na tom bude."

Turnaj v Banskej Bystrici bude pre Košičanky druhým počas prípravy na novú sezónu. Na tom prvom doma v Košiciach v konkurencii Cassovie, Slovana, BSE Budapešť a Vologdy bez prehry triumfovala. "Na to, že išlo o prvé štyri zápasy, hodnotím turnaj pozitívne. Vzhľadom na štádium prípravy sme na ňom podali celkom dobré výkony. Samozrejme, nebolo to bez chýb v útoku i v obrane. Mali sme pomerne slabú percentuálnu streľbu z diaľky, ale myslím si, že v našej hre bolo viac pozitívnych ako negatívnych prvkov," dodal J. Krajňák. Ako nám ďalej prezradil, v Pohári FIBA nastali termínové zmeny, prvé stretnutie by Delta mala odohrať už 2. októbra v maďarskom Szolnoku a o týždeň nato by mala absolvovať domácu premiéru v súťaži práve proti moskovskému Dinamu.

Súvisiace články