Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košičanky sa pokúsia ubrániť najlepšiu euroligovú strelkyňu

Nebudú to mať jednoduché. Košičanky narazili na skalopevnú defenzívu už v zápase s Wislou Krakov. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 18. nov 2014 o 23:00

Good Angels Košice sa dnes na domácej palubovke v Steel Aréne stretnú s francúzskym majstrom.

Basketbalová Euroliga má dnes na programe zápasy tretieho kola oboch základných skupín. Good Angels Košice sa na domácej palubovke v Steel Aréne stretnú s francúzskym majstrom Basket Lattes Montpellier o 18.00 hod.

KOŠICE. Po minulotýždňovom heroickom víťazstve 68:67 v Istanbule sa predstavia košické basketbalistky v rámci Euroligy opäť na domácej pôde.

Francúzky predvádzajú v prestížnej európskej súťaži zatiaľ kvalitné výkony a ich hra je postavená predovšetkým na urputnej defenzíve, ktorou deptajú svoje súperky.

„Je to tím, ktorý dokáže vyvinúť obrovský tlak a nevypustí ani jednu obrannú akciu. Mali sme možnosť zhliadnuť ich euroligové dueli a Galatasaray v obrane totálne ubili. Rozhodkyne tam pustili veľmi tvrdú hru na obidve strany a to viac vyhovovalo Montpellieru. Ja osobne očakávam veľmi ťažký zápas,“ povedal košický tréner Maroš Kováčik.

Ayayiová má pestrý repertoár

Najlepšia euroligová strelkyňa po dvoch kolách Valeriane Ayayiová s priemerom 24 bodov na zápas bude pre žlto-modré veľkou hrozbou, no ak sa im ju podarí ubrániť, šanca na úspech rapídne stúpne.

„Okrem nej strieľajú ostatné hráčky s dosť nízkou percentuálnou úspešnosťou. Zatiaľ majú v tejto mladej Francúzke veľkú oporu. Má pestrý repertoár, veľmi dobre preniká na ľavú ruku aj keď je praváčka, je dosť vysoká, momentálne hráva na krídle, ale dokáže hrať aj na pozícii štvorky,“ opísal nebezpečnú 20-ročnú basketbalistku tréner Kováčik, ktorý upozorňuje aj na ďalšie hráčky v súperových radoch.

„Francúzsky majú pod košom nesmiernu silu. Či už v podobe Elodie Godinovej, ktorá tu už viackrát hrala, naposledy za Schio minulú sezónu, alebo americkej pivotky Mistie Bassovej. Tá je typom tvrdej hráčky, ktorá nevypustí jediný súboj, rovnako ako Naomi Halmanová. Myslím si, že to bude fyzicky veľmi náročný zápas.“

Dali si pizzu a prespali na letisku

Hlavný tréner košických basketbalistiek nemá na francúzsky celok práve najlepšie spomienky.

„Ja si spomínam, keď som prišiel do Košíc pred štyrmi rokmi, že sme ich mali v skupine a absolvovali sme vtedy pomerne nešťastnú cestu do Francúzska. Kvôli hmle sme museli pristáť v Karlových Varoch, do lietadla nám doniesli pizzu a museli sme prespať niekde na letisku a až na ďalší deň sme potom cestovali,“ prezradil Maroš Kováčik.

Francúzkam sa v domácej súťaži na rozdiel od Euroligy nedarí podľa predstáv a momentálne deviata priečka nezodpovedá kvalitám kádra.

„V domácej lige hrajú trochu prekvapivo, kde majú na konte už dve prehry a najmä tá posledná na domácej palubovke o osemnásť bodov bola nečakaná. Na druhej strane v Eurolige podávajú skvelé výkony, či už to víťazstvo v Istanbule alebo všetky štyri vyrovnané štvrtiny proti Jekaterinburgu,“ povedal Kováčik.

Priaznivci tvrdých súbojov si prídu na svoje

Košičanky bude dnešný euroligový duel zrejme dosť bolieť, pretože ich súperky vyznávajú nepríjemný kontaktný basketbal.

„Keď sa pozrieme na zápasy francúzskej ligy, veľmi často sa končia nízkymi výsledkami už viacero rokov po sebe. Rozhodcovia tam nechávajú hráčky sa obíjať a presne takýmto spôsobom si počína aj Montpellier v Eurolige. Všetci diváci, ktorí prídu, uvidia plno kontaktov a nespočetné množstvo tvrdých súbojov, pričom si myslím, že hráčky oboch tímov budú aj často končiť na zemi,“ skonštatoval M. Kováčik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.