Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Košičanky sa chcú pobiť o postup, doma si trúfajú na všetkých

Sportnet|Publikované 30. nov 2003 o 23:00

Košice - S trénerom Delty I.C.P. Košice Vladimírom Karnayom sme sa včera chceli pozhovárať predovšetkým o očakávaniach pred druhou fázou Európskeho

pohára FIBA, do ktorej zo základnej skupiny postúpili.

Na úvod sme však nemohli obísť ani sobotňajší extraligový duel Delty I.C.P. na ihrisku UMB Banská Bystrica. Košičanky do polčasu úlohu favoritiek nepodvrdzovali, domáce držali nerozhodný stav 30:30, takže tréner Karnay spokojný byť nemohol. "Určite, že s prvým polčasom nemôžem vysloviť spokojnosť, lebo na stretnutie sme nastúpili dosť nekoncentrovane. Zahadzovali sme aj nemožné situácie, z ktorých sa bežne musia koše dávať. To malo vplyv na bodový stav v prvom polčase. Tridsať bodov je z hľadiska obrany uspokojivých, ale z útočnej činnosti veľmi neuspokojivých. Do herného rytmu sme sa dostávali veľmi pomaly, nevedeli sme nabrať obrátky na to, aby sme spustili svoju hru. Hrali sme aj dosť staticky a namä nekoncentrovane. Do šancí sme sa totiž dostávali, len sme ich jdnoducho nepremieňali," ťažkal si kormidelník žlto-modrých najmä na nepresnú mušku svojich zvereniek. Žeby menšia koncentrácia súvisela s istým psychickým uvoľnením, ktoré nastalo po štvrtkovom postupe do druhej fázy Pohára FIBA? "Ja by som Európsky pohár s extraligou nespájal. Pochopiteľne, únava sa prejavila a do tempa sme sa dostávali pomalšie. V druhom polčase sme už rozprúdili krv, tretia štvrtina úplne rozhodla o zápase." Je na škodu, že liga je taká, aká je a delťáčkam stačí zabrať v jednej štvrtine, aby rozhodli zápas. "Určite, že je to na škodu, pretože liga momentálne nenúti hráčky k maximálnemu nasadeniu. Na druhej strane je to však aj dobré, lebo dievčatá si potrebujú po pohárových zápasoch odpočinút. Škodí to však úrovni hry."

Prelaďme však už na tému, pre ktorú sme trénera Karnaya kontaktovali - Európskly pohár FIBA. Piatkový žreb rozhodol, že Košičanky sa v E-skupine stretnú s talianskymi Benátkami, ukrajinským Záporožím a francúzskym Mondeville. Na upresnenie: Delta nezačína boje v druhej fáze súťaže 18. decembra, ale už o týždeň skôr doma proti Benátkam. Do play-off postupujú šiesti víťazi skupín a z druhým miest iba dva tímy s najlepšou bilanciou. "Ja vravím, že žreb mohol byť aj lepší, ale aj horší. V prvom rade - máme atraktívnych súperov, takže sa nám podarí do Košíc priniesť veľmi kvalitné európske družstvá. To je zárukou, že košický divák uvidí kvalitné zápolenia."

Tréner Karnay by sa zrejme mohol dať aj na veštectvo, lebo práve Benátky si pred žrebom želal. "Je to pravda, želali sme si ich. Aj preto, že sa na slovenské palubovky vráti Brazílčanka De Stantos a príde tu aj Francúzka Melainová. Už tieto mená sú zárukou kvalitného basketbalu. Myslím si, že máme na to, aby sme s nimi hrali rovnocennú partiu." Najmenej potešilo, že Delta sa stretne aj so Záporožím. Z vlaňajška si dobre pamätá, že na palubovke tohto ukrajinského tímu sa nevyhráva. "Iste. To, že sa tam nevyhráva je jedna vec, ale ide skôr o to, že tam budú až neľudské podmienky. Treba si totiž uvedomiť, že sa tam bude hrať 15. januára, kedy sa tam môžu vyskytnúť štyridsaťstupňové mrazy. Bude to určite náročné." Navyše, po vlaňajších skúsenostiach je takmer isté, že zima nebude len vonku, ale aj v hale počas zápasu.

Napriek tomu V. Karnay verí, že žlto-modré sa o postup do play-off pobijú. "Určite. Myslím si, že doma sme schopní poraziť všetkých troch súperov. Ide o to, aby sme niečo uhrali aj vonku. Pohárová matematika je totiž daná jasne, bude sa hrať na domáce víťazstvá."

PROGRAM E-SKUPINY POHÁRA FIBA

11. december: Delta I.C.P. - Banátky, Záporožie - Mondeville, 17. december: Benátky - Záporožie, Mondeville - Delta I.C.P., 14. január: Benátky - Mondeville, 15. január: Záporožie - Delta I.C.P., 21. január: Mondeville - Záporožie, Banátky - Delta I.C.P., 29. január: Delta I.C.P. - Mondeville - Záporožie - Benátky, 4. február: Mendeville - Benátky, 5. február: Delta I.C.P. - Záporožie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.