Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košičanky sa často len prizerali

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Košice - Dinamo Moskva toho basketbalistkám K Cero V.O.D.S. Košice v stretnutí 2. kola základnej skupiny Pohára FIBA veľa nedovolilo. Majsterky

Slovenska sa síce hotovali popasovať sa aj s favoritom celej súťaže, ale ostalo len pri slovách, pretože Moskovčanky súpera dokonale odzbrojili už v úvode. Po jasnom priebehu prehralo K Cero V.O.D.S. napokon 76:102.

"Konečný stav je až veľmi lichotivý vzhľadom na priebeh zápasu," trafil klinec po hlavičke tréner K Cero V.O.D.S. Vladimír Karnay. Košičanky totiž už po prvej štvrtine prehrávali 16:33, neskôr 20:47 a po tretej desaťminútovke 56:88. Až v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali 20:14, dokázali skorigovať výsledok, ktorý tak v konečnom dôsledku je naozaj vzhľadom na vývoj duelu lichotivý, ako to povedal V. Karnay. Najmä vstup do stretnutia bol veľmi zlý, Košičanky sa často len prizerali útokom hviezd v tíme súpera a nevedeli vymyslieť vôbec nič. "Nedarilo sa nám v obranných činnostiach udržať protihráčky ako sme si zaumienili. Boli sme v prvom polčase veľmi pomalí na nohách a dosť dlho nám trvalo, kým sme zachytili tieto veci a začali sme hrať to, čo sme mali od začiatku. Žiaľ, je to len odraz našej ligy a zápasov, ktoré ponúka. Treba si uvedomiť, že sme privítali celok disponujúci v základnej zostave troma hráčkami, ktoré odtiahli aj majstrovstvá sveta na striebornej pozícii. S hrou najmä v prvom polčase však nemôžem byť vôbec spokojný," vravel košický kormidelník. Jeho zverenky akoby sa až príliš zaľakli sily Dinama. "Žiaľ, je to v hlavách, nie sú zvyknuté na takéto krízové stavy. Ešte raz však opakujem, privítali sme družstvo na špičkovej úrovni." Predsa len, aj obecenstvo očakávalo, že náš zástupca sa s favoritom pobije viac, no ustráchanosť bolo cítiť z každého pohybu. "Môžeme robiť v šatni pred zápasom všelijakú psychologickú prípravu, keď sem príde Rachmatulinová, Vodopjanová, Ščegolevová, to je presne to isté ako keby mne prišiel do obývačky prezident Slovenskej republiky. Rešpekt bol zrejmý."

Po zmene strán, najmä ku koncu zápasu sa už predsa len miestami vedeli presadiť aj Košičanky. "Vyšli nám niektoré ťahy, aj hra na tri vysoké hráčky bola vcelku kvalitná. Prvý polčas dosť ovplyvnilo aj zranenie Mazzanteovej, pretože ona je strelkyňou v našom družstve." Americká líderka tímu Kelly Mazzanteová sa zranila skutočne až príliš skoro, už v 6. minúte z ihriska odkrivkala a bez nej to mali domáce ešte oveľa ťažšie. Nedokázali tak ani zďaleka zopakovať vlaňajšok, keď v Eurolige síce Dinamu Moskva tiež napokon podľahli, ale napríklad prvý polčas vyhrali o bod. "Každopádne treba povedať, že Dinamo také silné minulého roku nebolo," vyjadril sa V. Karnay.

Pokračuje extraliga

Dnes pokračuje basketbalová extraliga mužoiv i žien. V mužskej súťaži zavíta líder tabuľky Košice do Svitu (17.30 hod.), Spišská Nová Ves privíta Dolný Kubín (18.). V ženskej najvyššej súťaži košické derby K Cero V.O.D.S. - Cassovia (17.) sa odohrá netradične v Sabinove a Popradčanky hostia Slovan (18.). Viktoria PČSP si duel v Ružomberku predohrala už včera.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.