Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Košičanky prišli v Mondeville o trinásťbodový náskok

Sportnet|Publikované 19. dec 2003 o 00:00

Košice - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v E-skupine Európskeho pohára FIBA. Po tesnej domácej prehre s

Benátkami podľahli francúzskemu USO Mondeville na jeho palubovke v stredu 79:86.

Košičanky znovu nemali dobrý vstup do stretnutia. "Začali sme dosť opatrne. Súperky hrali veľmi dobre a viedli 10:2 a potom aj 13:4. Až potom sme sa chytili, dokázali prispôsobiť hre domácich a eliminovať výškovú prevahu, ktorú Mondeville mal na všetkých postoch," začal odvíjať niť stretnutia generálny manažér Delty I.C.P. Daniel Jendrichovský. V ďalšom priebehu zápasu však žlto-modré prevzali iniciatívu a začali mať navrch. "Po horšom úvode bolo ďalších dvadsať minút z našej strany veľmi kvalitných, v tom čase hrali výborne najmä Škvareková s Hirákovou. Pätnásť minút pred koncom sme teda viedli o trinásť bodov 60:47 a zápas sme mali rozohraný veľkmi dobre." Košičanky však o sľubný náskok prišli a napokon sa z úspechu radovali hráčky francúzskeho celku. "Žiaľ, súperky na našu dobrú hru zareagovali a prešli na veľmi tvrdú zónovú obranu. Nechávali nám veľmi málo priestoru na streľbu a ak, tak len z veľkých vzdialeností. Výsledkom bolo, že Mondeville nasledujúcu päťminútovku vyhral 18:0, takže pred poslednou štvrtinou mal päťbodový náskok. Ten vzápätí ešte zvýšil, ale nám sa päť minút pred koncom znovu podarilo dostať sa do vedenia. Posledné minúty teda boli šachovou partiou, v ktorej mohol vyhrať hocikto. Rozhodujúce bolo, že minútu pred koncom dala domáca hráčka z lavičky dala jedinú trojku Mondeville v celom stretnutí. Myslím si, že to bol zlomový kôš, pretože nám sa nepodarilo vzápätí úspešne zakončiť a najlepšia hráčka na ihrisku Kanaďanka Doanová ďalšími šiestimi bodmi natiahla výsledok na ich najvyššie vedenie v zápase."

Spomínané 13-bodové vedenie v priebehu druhého polčasu dávalo Košičankám veľké nádeje. Prechod domácich do zóny prehustil šestku, čím stopol strelecky disponované pivotky a východniarky nedokázali zareagovať. "Iste, nám sa dovtedy darilo kombinovať tak, že sme dávali ľahké koše. Najdôležitejšie však bolo to, čo nás v pohárových zápasoch najviac trápi, a to je doskok. Znovu sme v tejto činnosti prehrali rozdielom niekoľkých tried, tentoraz 17:39. S výškovou a váhovou prevahou súperiek pod košom sa nedokážeme vyrovnať."

Druhá prehra v súťaži odsunula postupové šance Delty už len do teoretickej roviny. Po prvej porážke doma s Benátkami však košický tábor uznal, že prehral v obojstranne kvalitnom stretnutí s lepším súperom. Ako sa generálny manažér klubu pozerá na porážku vo Francúzsku? "Myslím si, že je to rovnaké ako v zápase s Benátkami. Opäť sa hralo pred plnou halou a bol to jeden z kvalitných zápasov, ktoré sme dokázali odohrať. Žiaľ, chýba nám ešdte vyhratosť z takýchto ťažkých stretnutí a možno aj kúsok športového šťastia. Ťažko totiž dievčatám vytýkať nejaké vážnejšie chyby. Jednoznačne trpíme na chýbajúci doskok, takže súperky majú pri neúspešnom pokuse možnosť poslať loptu do koša ešte raz, kým my musíme trafiť prvýkrát, lebo v útoku už loptu nedoskočíme," dodal D. Jendrichovský.

Súvisiace články