Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Košičanky potrebovali zdolať samy seba

Sportnet|Publikované 20. nov 2008 o 00:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skBasketbalistky Maximy Broker Košice dosiahli víťazstvo, ktoré ich už s veľkou pravdepodobnosťou posúva do

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Basketbalistky Maximy Broker Košice dosiahli víťazstvo, ktoré ich už s veľkou pravdepodobnosťou posúva do osemfinále Euroligy. Francúzsky Montpellier zdolali vysoko 76:57. Dlho sa však trápili.

KOŠICE. Hráčky nášho majstra sa poriadne nadreli, kým prelomili psychický blok po predchádzajúcich prehrách v Eurolige proti Spartaku a Vilniusu a v extralige proti Cassovii.

Dostali sa z toho

"Dnes sme hrali sami proti sebe a potrebovali sme zvíťaziť nad sebou," výstižne začal svoje hodnotenie zápasu tréner Maximy Broker Štefan Svitek.

Úvod pritom naznačoval, že by sa domáce rýchlom mohli dostať do pohody, keďže viedli 8:0. Prvú štvrtinu však napokon prehrali a ich trápenie z predchádzajúcich zápasov pokračovalo. Žlto-modré znovu zahadzovali čisté príležitosti, ktoré si pekne dokázali vypracovať. Koncovka však bola jalová, naštrbená psychika úradovala. "Jednoznačne to bola záležitosť psychiky, plus nám škrípala rozohrávka. Po výbornom úvode sme totiž opäť začali vynechávať čisté pozície. Nechali sme súpera, aby sa chytil a o to ťažšie sa nám potom zastavoval. Zase sme mali množstvo strát, takže som sa bál, aby sme sa znovu nedostali tam, kde sme končili vo Vilniuse, ale našťastie, dostali sme sa z toho."

Nakopli ich trojky

Až od polovice tretej štvrtiny začali východniarky nakláňať misky váh na svoju stranu a konečne sa chytili. V 25. minúte po dlhom čase opäť viedli 38:37 a postupne si vypracovali desaťbodový náskok. Potom to už išlo podľa predstáv a Montpellier odpadol. "Na to, v akom zložení prišiel súper, že mal len jednu vyššiu hráčku pod košom, sme v prvom polčase dostali dosť veľa bodov. Po zmene strán už bola obrana vynikajúca, to bol základ. V tretej štvrtine sme inkasovali len štyri body. Darilo sa nám dodržať, čo sme si cez prestávku povedali v šatni. Zdôrazňoval som, že nevadí, ak nám strela nepadne, treba sa sústrediť, aby sme opäť získali loptu a skúsili to znovu. Nakopli nás úspešné trojky, ktorými sme dostali do varu divákov aj seba," skonštatoval tréner Košíc.

Súper mal iba osem hráčok

Francúzsky tím prišiel značne zdecimovaný, takže prehrať s ním by bolo už naozaj na zamyslenie. Pricestoval len s ôsmimi hráčkami, z toho jedna sa zranila už v prvom polčase. Vzhľadom na tieto okolnosti sa držali statočne, v závere však už nevládali čeliť rozbehnutým domácim. "Boli sme vo veľmi zložitej situácii. Chýbali nám dve dôležité hráčky Bonnanová a moja krajanka Whittingtonová, obe pre zranenia. Snažili sme sa, ale v nekompletnom zložení to bolo ťažké," skonštatovala hlavná hviezda Montpellieru Sheana Moschová z USA.

* * *

Maxima Broker Košice - Lattes Montpellier 76:57 (34:37)

Zostava a body Košíc: Fröhlichová 28 (4 trojky), Spencerová 21 (5), , Kraayeveldová 13, Hricková 10, Cohenová 0 (Čarnoká 4, Číkošová 0, Kováčová 0). Najviac bodov Montpellier: Krawczyková 16 , Moschová 15, Plagnardová 9. TH: 9/12- 12/12, fauly: 14 - 13, trojky: 11 - 5, 2200 divákov.

Súvisiace články