Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košičanky nastúpia proti Šamorínu bez Žirkovej

Slovinka po skúške odišla. Teja Oblaková sa už v košickom drese asi neobjaví. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 24. okt 2014 o 22:00

Otázny je aj štart poľskej legionárky Magdaleny Zietarovej.

Košické basketbalistky z tímu Good Angels dnes v Infinity Aréne o 18.00 privítajú hráčky ŠBK Šamorín, ktoré momentálne okupujú štvrtú priečku extraligovej tabuľky. Za tím úradujúceho slovenského šampióna nenastúpi kapitánka Zuzana Žirková, ktorá dostala voľno a ani Žofia Hruščáková. Otázny je aj štart poľskej legionárky Magdaleny Zietarovej.

KOŠICE. V minulom kole zažili premiéru dve najnovšie akvizície v tíme Good Angels Košice. Američanka Ashja Jonesová a Erin Phillipsová z Austrálie si v zápase proti Slovanu Bratislava pripísali prvé minúty v žlto-modrom drese.

Dokopy nazbierali 23 bodov a s ich výkonom bol spokojný aj generálny manažér tímu Daniel Jendrichovský: „Boli trochu šokované z palubovky v Bratislave, pretože tam snáď ako jediný extraligový klub na Slovensku majú gumový povrch. Erin podala veľmi dobrý výkon a Ashja sa na začiatku veľmi trápila hlavne so svojou strelou, lebo minula prvých šesť svojich pokusov. V druhom polčase však ukázala svoje kvality.“

Slovinka Oblaková v Košiciach skončila

Slovinská reprezentantka Teja Oblaková s najväčšou pravdepodobnosťou už nepomôže Košičankám v nadchádzajúcich zápasoch Euroligy. Slovinka bola v metropole východu na skúške od septembra no s klubom sa na ďalšom pokračovaní nedohodla.

„Teja odletela minulý týždeň v stredu ráno. My máme do 1. novembra čas, kedy by sme na ňu našli finančné prostriedky, takže ešte by sa k nám mohla pripojiť, no dnes to skôr vidím na nie. Pravdepodobne sa už do Košíc nevráti,“ povedal D. Jendrichovský.

Košické basketbalistky si v poslednom kole poradili so Slovanom Bratislava, ktorý na jeho palubovke zdolali 93:32. Dnešná zostava sa bude musieť zaobísť bez jednej z najväčších opôr a zároveň kapitánky tímu Zuzany Žirkovej.

„Zuzke sme dali voľno a určite nenastúpi ani Žofia Hruščáková. Otázny je možný štart Magdy Zietarovej, ktorá však pravdepodobne bude hrať,“ skonštatoval Jendrichovský.

Zatiaľ ich vážnejšie nepreverili

Košičanky v predošlých štyroch zápasoch nenarazili na súpera, ktorý by ich vážnejšie preveril, hoci sa to očakávalo najmä od Spišskej Novej Vsi.

„Šamorín je jeden z tých kvalitnejších súperov v lige. Očakávam dobrý zápas, lebo zatiaľ nás nepotrápila v prvom kole Spišská, od ktorej sme to predpokladali a potom prišli pre nás v podstate tri povinné zápasy. Verím, že aj diváci si prídu na svoje,“ zhodnotil generálny manažér košického tímu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.