Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košičanky môžu byť spokojné, Nitre nedovolili získať ani set

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Košice - Volejbalistky Slávie TU Košice urobili ďalší dôležitý krok k záchrane v najvyššej súťaži. V sobotu síce podľahli doma Žiaru nad Hronom 0:3,

ale v nedeľu triumfovali nad ďalším nováčikom z Nitry 3:0 a odskočili mu už na dvojbodový rozdiel. Košičanky si tak udržiavajú ôsmu priečku, pretože okrem Nitry je pod nimi v tabuľke aj Komárno.

"Čakal som, že to bude psychicky náročný zápas, keďže išlo o konfrontáciu družstiev z dolnej časti tabuľky. Cítili sme, že musíme, alebo by sme mali vyhrať. Začali sme však celkom dobre, v prvom sete sme si vybudovali náskok, ale chybami a stratou koncentrácie sme oň prišli. V závere však urobil súper viac chýb. Druhý set bol dlho vyrovnaný, ale dosiahli sme ho do úspešného konca. V treťom sete sme už jasne dominovali vo všetkých činnostiach. Teší ma, že naše víťazstvo nebolo otázkou šťastia, ale spochopností," mohol byť po stretnutí s Nitrou spokojný tréner Slávie TU Lórant Lipán.

V sobotu Košičanky nestačili na Žiar nad Hronom. Aj keď výsledok hovorí o jasnej výhre hosťujúceho kolektívu, slávistky pri troche šťastia mohli získať minimálne set. V treťom dejstve totiž prehrali až po boji 25:27 a aj v prvých dvoch nebolo ich snaženie až také márne, prehrali ich zhodne 22:25. "Počítal som, že nejaký set získame, ale koncovky sme neuhrali. Žiar je však kvalitný súper, ktorý keď sa sústredí, málo kazí. Najmä v záveroch setov sa vie skoncentrovať a takmer nerobí chyby, nielen v dueli proti nám. Hlavným cieľom však tento víkend bolo vyhrať nad Nitrou."

Košickí priaznivci budú mať možnosť vidieť slávistky opäť v akcii už vo štvrtok, pretože sa predstavia znovu na domácej palubovke. V predohrávke 9. kola privítajú druhý celok tabuľky - Seta-Tehelne ŽU Žilina. V tomto súboji si veľké výhliadky robiť nemôžu, Žilinčanky majú v extralige úplne iné ambície ako východniarky a zatiaľ ich napĺňajú, pretože z 15 zápasov v súťaži prehrali len dvakrát. "So Žilinou sme sa dohodli na predohrávky, aby mali diečatá aspoň jeden víkened voľný. Dúfam, že podáme dobrý výkon, aj keď, samozrejme, veľké oči mať nemôžeme. Proti Žiline sme však vždy vedeli zahrať solídne, tak verím, že ich potrápime a niečo uhráme. Dúfam, že sa súpera nebudeme báť, pretože Žilina má sem-tam tiež výpadky, hoci momentálne je v tabuľke druhá," dodal tréner slávistiek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.