Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Košičankám hrozí v Montpellieri nebezpečenstvo spod koša

Kayla Pedersenová. So Spartakom strelila Američanka v košických službách desať bodov, doskočila sedem lôpt. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 15. nov 2011 o 23:00

Basketbalistky Good Angels Košice sa dnes predstavia vo francúzskom Montpellieri. V zápase 6. kola Euroligy sa slovenský majster pokúsi získať štvrté víťazstvo v C – skupine.

Košičanky po prehre so Spartakom Moskovská oblasť klesli z prvého na piate miesto, ale už dnes si môžu polepšiť, keďže ich skupina je mimoriadne vyrovnaná.

KOŠICE. Tím Basket Lattes Montpellier Aglomeratión vyhral v tomto ročníku Euroligy tri z piatich zápasov. Rovnako je na tom celok Good Angels. Dnes večer sa stretnú družstvá, ktoré na seba narazili aj v sezóne 2008/09. Košičanky vtedy vyhrali u súpera 67:65 a potom aj doma 76:57.

„V tabuľke našej C - skupiny od druhého po posledné miesto je to rozdiel len dvoch vyhratých zápasov. Stačia dve kolá a výrazne si polepšíte, ste na prvom mieste, alebo klesnete na posledné. My sme prehrali so Spartakom a spadli sme z prvej priečky na piatu. Pri takej vyrovnanosti má víťazstvo vonku o to väčšiu hodnotu. Zatiaľ sme registrovali viac malých prekvapení. Takže sa nevyprofiloval žiadny jasný líder, alebo outsider,“ vraví asistent trénera Maroš Kováčik

Zlikvidovali dvadsaťbodové manko

Montpellier naposledy vyhral v chorvátskom Gospiči 96:82. Vzhľadom na priebeh stretnutia dosť nečakaný výsledok.

„Nebolo by to až také prekvapenie. Ale francúzsky klub prehrával už 17:37. A tento duel dokázal otočiť, hoci mal dvadsaťbodové manko,“ hovorí Kováčik o poslednom vystúpení dnešného súpera, ktorý ukázal, že je dostatočne psychicky odolný.

„Tím Montpellieru má svoju kvalitu. Je tam skúsená hráčka Lawsonová, reprezentantka Francúzska. Družstvo ťahá aj dvojica Mannová z USA a Kanaďanka Skrbová. Čaká nás teda veľmi ťažký zápas.“

Hrať tímovo

Výprava Good Angels, v ktorej bolo desať hráčok letela v utorok ráno z Košíc do Prahy, odtiaľ do Paríža. A z francúzskej metropoly sa potom vlakom TGV presúvala do Montpellieru. Včerajšok tak strávila na ceste.

„Hru súpera sme podrobne analyzovali. Pripravili sme v rozbore jednotlivé akcie súpera, na koho ich hrajú. Uvidíme, ako tieto poznatky a pokyny hráčky zrealizujú na ihrisku. Montpellier sa snaží lopty tlačiť pod kôš, zakončovať skôr zblízka. Tým však nechcem povedať, že sú slabí po obvode. No väčšie nebezpečenstvo hrozí spod koša. Bude to teda o našej tímovej obrane. Mali by sme hrať tak, ako v Tarante,“ želá si asistent trénera pred ďalším stretnutím u súpera.

„Hráme vonku. Doma sme naposledy Spartaku podľahli, ale bolo to s družstvom, ktoré síce môžete poraziť, ale nie porážať. A moskovský klub sa rozohráva, hrá stále lepšie, neverím, že ešte prehrajú.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.