Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Košičania zvýšili náskok na dva body

Sportnet|14. nov 2006 o 00:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice zvýšili svoj náskok na čele extraligovej tabuľky už na dva body. V sobotu totiž zdolali Spišskú Novú Ves

78:65, kým ich prenasledovateľ Nitra prehral na Interi.

Žlto-modrí síce zdolali Spišiakov o 13 bodov, ale priebeh bol podstatne vyrovnanejší. Hostia ako tradične veľmi hrýzli a odpadli až v samotnom závere. "Bol to ťažký, vyrovnaný zápas. Myslím, že diváci sa mali na čo pozerať a dúfam, že boli spokojní, lebo kvôli nim sme hrali," vravel po stretnutí pivot Slávie TU Jozef Bučák. Košičania vedeli, že ich čaká húževnatý súper, no so Sp. Novou Vsou zakaždým hrajú zaujímavé zápasy, takže sa iste na tohto protivníka aj tešili. "My sa na každý zápas tešíme rovnako. Toto je trošku iné, lebo je to derby, s chlapcami zo Spišskej sa poznáme, s niektorými sme hrávali. Je to možno trošku viac motivujúce."

Košičania naplno ukázali svoju silu v koncovke stretnutia. Od stavu 66:63 dovolili hosťom skórovať iba raz a drámu do posledných sekúnd nepripustili. "Ťažko povedať, čo v závere rozhodlo, z palubovky to človek tak nevníma. Podľa mňa však bolo rozhodujúce dobré bránenie, makali sme síce celý zápas, ale v závere sme pozískavali nejaké dôležité lopty. To nám pomohlo, mohli sme prejsť do protiútokov a bodovať z toho. Hostia šli na konci stále do plných a to sa hrá ťažko."

Bučák si v derby zahral s chuťou, darilo sa mu a zaznamenal 21 bodov rovnako ako na druhej strane Pešta. "Ja vždy do toho idem s chuťou a snažím sa zahrať si čo najlepšie," povedala podkošová opora Košíc, ktorá musela najprv dobiehať zamešakané. Prvé kolá totiž vynechal, keďže bol súkromne vo Francúzsku a k družstvu sa pripojil o čosi neskôr. "Ja si myslím, že som to už dohnal skôr a teraz pracujem na tom, aby som to ešte trochu nadhnal," vyjadril sa J. Bučák, že žiaden hendikep už necíti. "Nie, už nie. Iba v začiakoch som pociťoval trošku resty v kondičke, ale pridával som si v posilňovni i na štadióne, takže myslím, že to už bude stále lepšie," dodal najlepší strelec technikov v dueli so Sp. Novou Vsou.

Dnes pohárová odveta

Košice - Dnes o 16. hodine je v Infiniti aréne na programe odveta prvého kola Slovenského pohára, v ktorom si zmerajú sily dva košické kluby Slávia TU a BA Geometra. V prvom stretnutí vyhrala extraligová Slávia TU nad svojou prvoligovou rezervou hlako 81:51, a tak dnešná odveta bude len formalitou.(špa)

VSIMLI SME SI

Bojovič stopercentný v podkošovej streľbe!

Košice - Líder extraligovej tabuľky Slávia TU Košice múti vodu aj v individuálnych štatistikách súťaže. Azda najzaujímavejším štatistickým údajom je 100-percentná úspešnosť Željka Bojoviča v podkošovej streľbe, keď v 11. kolách premenil všetkých doterajších 22 pokusov. Aj druhé miesto v tomto hodnotení patrí hráčovi Košíc Jurajovi Probalovi s 92,6 percentami (z 27 pokusov 25 úspešných). V streľbe za tri body kraľuje extralige kapitán technikov Štefan Svitek zo 48% (11/23), tretí je jeho spoluhráč Richard Mišinský - 45,8% (11/24). V streľbe celkom patrí bronzový stupienok Róbertovi Nuberovi 64,1 % (59/92). Ten istý hráč je najlepší v celej súťaži v získaných loptách s priemerom 4,9 na zápas. Tieto štatistiky, v ktorých na vysokých priečkach figuruje viacero rôznych hráčov Košíc len svedčia o širokom a vyrovnanom kádri vedúceho celku tabuľky.(špa)

Súvisiace články