Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Košičania zvíťazili po góle v 2. minúte predĺženia

Sportnet|Publikované 17. nov 2002 o 23:00

HC Košice - MHK 32 Lip. Mikuláš 4:3 (0:2, 1:1, 2:0, - 1:0) Košice - Košičania hrali v prvej tretine slabo a tak nečudo, že prehrávali 0:2. Hneď v

HC Košice - MHK 32 Lip. Mikuláš 4:3 (0:2, 1:1, 2:0, - 1:0)

Košice - Košičania hrali v prvej tretine slabo a tak nečudo, že prehrávali 0:2. Hneď v 19. sekunde zápasu potrestal ich nekoncentrovanosť Pleva. Domáci sa však nespamätali, Kohút ešte nedal, ale v 14. min. prišiel druhý úder z hokejky Krátkeho, ktorý zužitkoval presnú prihrávku Kohúta. Ani prvá polovica druhej časti nebola z domácej strany vydarená. Ich najväčšiu šancu spálil v oslabení Holečko, ktorý v ideálnej pozícii netrafil bránku. Košičania sa dočkali v 30. min., keď sa puk po Drotárovej strele so šťastím odrazil k Ihnačákovi a ten ho nasmeroval do siete. Východniari konečne pridali na dôraze, ale bez efektu. Gólman Liptákov Kompas zlikvidoval aj Škovirov pokus a tak znovu udrelo na druhej strane. Po chybe Košičanov unikla dvojica Sakáč - Kohút a posledne menovaný spečatil skóre druhej tretiny. Záverečné dejstvo už patrilo domácim, o vyrovnanie sa postaral druhý útok presnými zásahmi Drotára a Sabola. V predĺžení rozhodol o víťazstve favorita v presilovke Ihnačák.

Góly: 30. a 62. M. Ihnačák, 41. Drotár, 51. Ľ. Sabol - 1. J. Pleva, 14. T. Krátky, 40. Kohút. Pred 1900 divákmi rozhodovali D. Konc - Hauko, Müllner, vylúčení: 5:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. HC Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, Nádaždy, M. Segľa, Frühauf - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Troliga, K. Kováč - Horňák, Holečko, Kristián. MHK 32: Kompas - P. Lištiak, Smerčiak, M. Droppa, Bača, Devečka, M. Školjak - K. Bartánus, J. Pleva, Šebo - R. Školjak, Trochta, R. Kuna - Sakáč, Kohút, T. Krátky - Kriška, Bartík, Miklik.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Začali sme veľmi zle, po hrubých chybách sme prehrávali 0:2. Po našom góle sme sa vrátili do zápasu, začali sme hrať nátlakovo a zásluhou bojovnosti sme zvrátili výsledok."

Marián ŠPACAI

Sp. Nová Ves Slovan Bratislava 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Spišská Nová Ves Hostia z Bratislavy sa na Spiši predstavili ešte bez Zdena Cígera, chýbajúcich Lipianského a Hurtaja. Prvú vážnejšiu šancu mal v 3. minúte Rataj. V 8. minúte hneď prvú presilovú hru hostia využili. Tvrdou strelou od modrej čiary otvoril skóre stretnutia Vlk. Dobrú príležitosť na vyrovnanie mal Dian po dravom prieniku cez stred obrany , ale obrana Slovana ho zastavila len za cenu faulu. V posledných sekundách prvej tretiny sa zopakovala situácia z tretej minúty. Bratislavčania hrali presilovku a Halaj delovkou prestrelil Sopka.

Druhú časť hry začali domáci aktívne. Najprv J. Hrubý tvrdo vystrelil a hneď na to kapitán Filip po sóle nastrelil brvno. Obrovskú šancu spálil v 30. minúte Krausz, keď sám pred ležiacim Rybárom mieril len do jeho lapačky. V 32. minúte avizovali hostia gól Hudecom, ale o šesť minút Mrena ideálne prihral Machovi, ktorý poľahky zasunul puk do brány. O minútu na to sa skóre opäť menilo. Po prihrávke Filipa nekompromisne Mravec rozvlnil sieť 1:3. Spišiaci po góle ožili, niekoľkokrát nebezpečne pohrozili, ale bez gólového efektu. Najslabší hokej priniesla tretia tretina, v ktorej zaujal štvrtý gól z hokejky Junasa a zranenie Pavlasa, ktorého museli v 52. minúte vyniesť na nosidlách.

Góly: 39. Mravec (Filip) - 8. Pavlas (Junas, Rataj), 20. Seman (Halaj, Mrena), 38. Macho (Mrena, Seman), 58. Junas (Rataj, Kuľha). Pred 2600 divákmi rozhodovali: J. Konc - Rakyta, Bednár, vylúčení: 7:7 na 2 min, Bambúch (Sp. N. Ves) na 10 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. SP. N. VES: Sopko Sadiki, Zajac, Hrubý, Žec, Turan, Bambuch Mazúr, Filip, Mravec Dian, Laštiak, Muránsky Sax, Kostelňák, Krausz Hopkovič, Galovič. SLOVAN BRATISLAVA: Rybár Vlk, Jendek, Seman, Javín, Pavlas, Šafařík, Mihálik, Sloboda Kuľha, Rataj, Junas Hudec, Kapuš, Pavličko Mrena, Halaj, Macho Mračka, Bierman, Sýkora.

Vladimír Klinga (tréner Spišskej Novej Vsi): "Chcem pochváliť chlapcov za obetavý výkon. Chýbalo nám viac športového šťastia. Prehra 1:4 nás mrzí, ale s výkonom celého mužstva som spokojný."

J. PETRUŠKA

MsHK ŠKP Žilina - ŠKP Poprad 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Žilina - Po vyrovnanej a bezgólovej prvej tretine boli v druhej časti hry šťastnejší hostia, ktorí sa v 30. minúte ujali vedenia gólom Segľu. Nástup do tretej tretiny však vyšiel lepšie domácim, keď už v jej 30. sekunde vyrovnal strelou švihom Lažo po prihrávke od Gálika. Žilinčania po góle zacítili šancu na víťazstvo a zvyšovaním útočnej aktivity prichádzali aj gólové príležitosti, ktoré však disponovaný Klempa likvidoval. Misky váh sa mohli nakloniť pre Žilinu v 53. minúte, keď hrala presilovú hru, no domáci nielenže gól nestrelili, ale okamžite po vypršaní presilovky sa hostia z Popradu druhým Segľovým gólom dostali do vedenia 1:2. Žilina po góle vrhla všetky sily do útoku zvrátiť ešte nepriaznivý stav, ale strelecky disponovaný Popradčan Segľa hetrikom zastavil dve minúty pred koncom stretnutia úsilie domácich a stanovil konečný výsledok na 1:3 pre Poprad.

Góly: 41. Lažo - 30., 55. a 58. P. Segľa. Pred 1420 divákmi rozhodovali Jonák - Chromčík, Mészáros, vylúčení: 8:9, navyše Kusovský 2+10 min - Kollár 2+10, obaja za narazenie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. ŠKP Žilina: Kožuch - Kusovský, Škorvánek, Lukáč, Horák, Pozník - Šafárik, Beran, Rehák - Kazda, Gálik, Čacho - Lažo, Húževka, Minčák - Straka, Krajčí, Kompiš. ŠKP Poprad: Klempa - Turan, Jurčo, Brumerčík, Kolba, Gavalier, M. Tomas - Segľa, Palovčík, R. Tomas - Hvila, Kollár, Verčík - Misál, Petričko, Paukovček - Jurinyi, Štefanka, Valigura.

Milan Skokan (asisten trénera Popradu): "Do Žiliny sme prišli so zámerom uhrať nejaký bod, čo sa nám aj podarilo. Hra mala celkom slušnú úroveň. V prvej tretine sme mali naviac, v druhej však domáci zrýchlili a vytvorili si tým pádom aj šance. Záverečná tretina už bola o tom kto z koho,

šťastie sa však v závere priklonilo na našu stranu."

(TASR)

Zostávajúce výsledky: HKM Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (1:1, 0:0, 3:1), góly: 3. Paciga, 51. Kolník, 56. Cibuľa, 60. Kowalczyk - 20. Hujsa, 51. Čársky. MHC Martin - Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), góly: 28. Špirko - 18. Zlocha, 25. Starosta.