Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Košičania začali letnú prípravu bez Čadu, ale s dvomi posilami

Jiří Vašíček (vpravo) a Lukáš Matejka (vľavo). (Autor: TASR/František Iván)
Patrik Fotta|Publikované 9. máj 2016 o 11:14

K novým spoluhráčom sa pripojili obrancovia Jiří Vašíček a Lukáš Matejka, ktorí sú prvými posilami HC.

Hokejisti HC Košice v pondelok začali letnú prípravu na suchu, zatiaľ bez trénera Rostislava Čadu, ktorý je na rehabilitácii po operácii kolena a k mužstvu sa pripojí v júni. Úvodného tréningu sa zúčastnila aj dvojica nových obrancov Jiří Vašíček a Lukáš Matejka. Celkovo mali asistent trénera Marcel Šimurda a kondičný tréner Daniel Kičura k dispozícii trinásť hráčov.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským materiálom redakcie Korzára.

KOŠICE. Vedenie oceliarov pracuje na získaní zvučného mena do ofenzívnych radov v podobe Ladislava Nagya a v štádiu riešenia je aj podpis novej zmluvy s Jirkom Bicekom.

Obranu posilnili český legionár, ktorý v posledných dvoch rokoch pôsobil v Hradci Králové Jiří Vašíček a martinský rodák Lukáš Matejka.

Prvý menovaný si už dokonca stihol pozrieť aj krásy, ktoré ponúka metropola východu.

„Minulý týždeň som si bol prejsť spolu s manželkou mesto aj štadión, ktorý je skutočne nádherný. Taktiež centrum mesta je veľmi pekné a dokonca nám to tak trochu pripomínalo Prahu. Zatiaľ mám teda z Košíc len pozitívne dojmy,“ povedal Vašíček.

Chcel vyskúšať niečo nové

Český 35-ročný obranca sa u trénera Čadu sám informoval, či by nebol v Košiciach o jeho služby záujem.

„Ja som si po celú kariéru vystačil bez agenta a všetko si tak dohadujem sám. Skúsil som to teda týmto spôsobom a tréner Čada si ma ešte pamätal z Čiech. V momente, keď som videl z jeho strany záujem sme začali rokovať s klubom. Som za to veľmi rád, pretože Košice majú tie najvyššie ambície a ja budem rozhodne chcieť pomôcť k tomu, aby sme vyhrávali,“ skonštatoval Vašíček.

Celú svoju doterajšiu kariéru strávil rodák z Pardubíc u našich západných susedov, kde okrem materského klubu obliekal dres Slávie Praha a spomínaného Hradca Králové.

„Samozrejme, chcel som vyskúšať už aj niečo nové. Navyše v Čechách by asi musel 35-ročný hráč čakať na novú zmluvu o čosi dlhšie, vzhľadom na to aký je tam teraz trend. Mužstvá chcú uplatňovať skôr mladších hráčov. V momente, keď som jednal s Košicami sa mi ešte ozvali dva kluby, ale to už som bol aj s manželkou pevne rozhodnutý.“

Špecialista na oslabenia

Robustný obranca sa v domácej lige prezentoval tvrdým štýlom a podobne by chcel pokračovať aj na Slovensku.

„Takáto hra mi vyhovuje, snažím sa veľa zrážať a čistiť priestor okolo brány, ale samozrejme viem, že nemôžem oslabovať tím. Posledné dva roky som bol v Hradci špecialistom na oslabenia a tak som vedel, že musím hrať čisto, aby som nesedel na trestnej lavici viac ako bol na ľade,“ povedal Vašíček, ktorý sa nevyhýba ani pästným súbojom.

„Keď som sa pozeral po košickej kabíne tak mám pocit, že tu je viac takýchto hráčov. Rozhodne však nepatrím k typom hokejistov, ktorí jazdia po ľade a vyhľadávajú bitky.“

Káder ešte má dosť otáznikov

Káder tímu, ktorý sa v sezóne 2016/2017 už tretíkrát predstaví aj v hokejovej Lige majstrov, nie je ešte uzavretý.

Útočník Matej Češík odišiel do Banskej Bystrice a klubové pôsobisko pravdepodobne zmení aj Tomáš Hrnka, ktorý je momentálne na MS v Rusku.

Novú zmluvu zatiaľ nepodpísali útočníci Jiří Bicek či Richard Jenčík a v štádiu riešenia je aj brankársky post.

Marcel Melicherčík a Tomáš Halász, ktorí sa v košickej bránke striedali v minulej sezóne, na predbežnej súpiske tímu zatiaľ nefigurujú.

Aktuálny káder HC Košice

Vlaňajší bronzový tím extraligy vstupuje do letnej prípravy na suchu v tomto zložení (okrem M. Bartánusa, ktorý reprezentuje Slovensko na MS v Rusku):

Obrancovia: Radek Deyl, Martin Dudáš, Ivan Jankovič, Lukáš Matejka, Branislav Pavúk, Eduard Šedivý a Jiří Vašíček.

Útočníci: Marek Bartánus, Peter Bartoš, Peter Boltun, Gabriel Spilar, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Juraj Milý a Tibor Varga.

bartos_res.jpg

V nasledujúcej sezóne aj s Petrom Bartošom. Skúsený útočník odohrá už jedenásty ročník za HC Košice. Foto: tasr

kosicania_res.jpg

Košičania už zaberajú. Prípravu na suchu má na starosti kondičný tréner D. Kičura (vpravo). Foto: tasr

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články