Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Košičania zabudli bojovného ducha doma

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 00:00

Košice - Kapitán hádzanárskeho družstva 1. MHK Košice Ján Kolesár tak-tak hľadal slová po šestnásťgólovej prehre s momentálnym lídrom HIL-ky

Frýdkom-Místkom 23:39. Po predchádzajúcich úspešných výsledkoch na súperových palubovkách, keď získali Košičania tri zo štyroch možných bodov sa čakalo, že na severe Moravy svoju kožu ľahko nepredajú. Opak bol však pravdou. Nastúpili s roztrasenými kolenami a súperovi, ktorému tento zápas vyšiel nad očakávanie, uľahčili cestu za ôsmim víťazstvom v sezóne.

"Výsledok je veľavravný, čo mám povedať k stretnutiu," prezradil na úvod J. Kolesár (na snímke s loptou), ktorého sme zastihli na vyšetrení u lekára. "Na Moravu sme necestovali s veľkými očami, ale s takýmto výkon sme nemali šancu uspieť. Domáci hrali veľmi dobre, naopak my zase ustráchane. Niektorí hráči boli doslova bledí a nebyť toho, že mali na sebe dres, boli by splývali s palubovkou. S roztrasenými kolenami a bez nasadenia sa dnes hrať nedá," nešetril kritikou do vlastných radov J. Kolesár. Stretnutie nakoniec nedohral, lebo sa dostal niekoľkokrát do nepríjemného stretu s brániacimi hráčmi, narazil si hrudný kôš a veľmi ťažko sa mu dýchalo. "V útoku bola naša rozohrávka pomalá a súper nás dokázal ľahko zdvojiť. Domáci využili každú našu chybu gólom z rýchleho protiútoku, alebo hry na postavenú obranu," povedal J. Kolesár. V tomto stretnutí sa nedarilo ani dvojici brankárov, ktorým však vôbec nepomohli spoluhráči v obrane. Hráčom Frýdku-Místku nechávali dostatok priestoru i času na streľbu, preto nečudo, že väčšina striel skončila v sieti. Samotní hráči Fr.-Místku boli prekvapení ako sa im v tomto zápase darí. Priznali to po stretnutí a boli z toho evidentne spokojní. "Aj v predchádzajúcich dueloch hrali dobre, ale proti nám sa im výnimočne darila hra a vychádzala aj koncovka. Neprehrali sme len preto, ale hlavný dôvod vidím v tom, že nám chýbalo nasadenie a niektorí akoby boli na výlete, čo ma najviac mrzí," hovorí J. Kolesár.

Košičania na severe Moravy prepadli na celej čiare, chýbalo im nasadenie, bojovnosť a hlavne rozvaha pri riešení herných situácií. Chýb sa nevyvaroval ani ich súper, avšak zverenci trénera S. Šipoša ich nedokázali dostatočne využiť. V stretnutí striedali lepšie momenty so zlými, no tých v tomto dueli bolo oveľa viac. Domáci prevýšili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach, čo sa ukázalo aj na samotnom skóre. Východniarom viazla rozohrávka, bola pomalá, čo rýchlonohý súper dokonale využil. Po troch získaných bodoch v predchádzajúcich dvoch meraniach síl dostali hráči 1. MHK poriadnu facku, ktorá by mala byť varovaním pred najbližším stretnutím, v ktorom v sobotu hostia ďalšieho moravského účastníka a dvojnásobného víťaza HIL-ky - Karvinú.

Súvisiace články