Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Košičania využili dvojtýždňovú prestávku na doliečenie zranení

Sportnet|Publikované 26. nov 2004 o 00:00

Košice - Štrnásťdňovú prestávku v spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej lige mužov využili viaceré družstvá nielen na prípravu, ale hlavne na

doliečenie menších zranení. Košičanom počas tejto prestávky chýbalo niekoľko hráčov, ktorí mali povinnosti v reprezentačných výberov kadetov juniorov i seniorov. Aby nevypadli zverenci trénera Gabriela Schmiedta (na snímke) zo zápasového rytmu odohrali dve prípravné stretnutia s maďarským celkom na jeho palubovke. "Som rád, že ani jeden z reprezentantov ne nevrátil zranení, lebo týždeň pred stretnutím s Bardejovom sme mali značné problémy so zranenými hráčmi. Aj vďaka tejto prestávke sme sa mohli po zdravotnej stránke dať dohromady. Stále však nie je celkom fit pivot Roman Kočík," hovorí kormidelník G. Schmiedt. Počas prvého týždňa trénovalo menej hráčov, avšak sústredenie juniorov i kadetov netrvalo dlho a hráči sa mohli zapojiť do prípravy. "Aj preto sme mohli odohrať dve prípravné stretnutia s Debrecínom. Napriek tomu, že sme ich prehrali splnili svoj účel. Nastúpili sme v značne pozmenenej a viac priestoru dostali hráči, ktorí v majstrovských stretnutiach odohrali menej ako najvyťaženejší hráči. Po dlhej dobe sme mali voľný víkend a od začiatku tohto týždňa sa už pripravujeme na nedeľňajšie stretnutie s momentálne vedúcim celkom tabuľky," povedal na margo krátkej prestávky tréner 1. MHK. V uplynulej sezóne sa Košičanom v domácom prostredí nedarilo a prehrali s týmto o štyri góly a prehru súperovi vrátili na jeho palubovke, kde vyhrali o gól 29:28. Karvinčania v tejto sezóne bojovali v jednej skupine Ligy majstrov s prešovským Tatranom, avšak do ďalších bojov nepostúpili práve cez šarišský celok. Moravský celok si po náročnom programe mohol počas štrnásťdňovej prestávky trocha oddýchnuť. Komu ako prospela prestávky sa ukáže až v samotnom stretnutí, ktoré sa odohrá v nedeľu predpoludním o 10.30 h vo VŠA. Líder súťaže predsa len vzbudzuje o niečo väčšiu pozornosť hráčov, ktorí by radi nadviazali na dobré výkony z predchádzajúcich kôl. Rovnako tento súper je atraktívny aj pre divákov, na hlasivky ktorých sa iste budú spoliehať aj hráči na palubovke. "Verím, že tento súper priláka do hľadiska viacej divákov. Predpokladám, že každý hráč sa na tento duel pripraví aj individuálne, lebo hrať proti prvému družstvu tabuľky je lepšie ako s celkom z opačného jej pólu. Na súpera sa snažíme dobre pripraviť a iste spôsob doterajšej hry nebudeme chcieť a bolo by to aj veľká chyba. Skôr sa budeme spoliehať na doterajší náš herný prejav založený na agresívnej obrane. Nie v každom zápase nám to vychádza hrať agresívne s dobrým prechodom do útoku. Neviem ako sa nám bude dariť a veľa na vývoji stretnutia môže zavážiť koľko nám dovolí súper a my Karvinej. Samozrejme, že radi by sme naše bodové postavenie v tabuľke vylepšili aj po stretnutí so silným súperom," prezradil G. Schmeidt. Košičania po víťazstve nad Bardejovom sú v tabuľke na ôsmom mieste s dvanástimi bodmi a ich súper má o desať viac. Nielen tento bodový rozdiel ho pasuje do úlohy favorita, ktorú mu iste domáci hádzanári poriadne sťažia.