Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Košičania vydreli v Skalici víťazstvo

Sportnet|Publikované 31. dec 2003 o 00:00

Skalica/Košice - Hokejisti HC Košice sa so starým kalendárnym rokom rozlúčili včerajším extraligovým stretnutím na ľade Skalice. Rozlúčka to bola

vydarená, keďže východniari zvíťazili 2:0. Brankár Ramón Sopko teda dosiahol už svoj šiesty tomhtosezónny zápas bez inkasovaného gólu.

Veľkú radosť mal po stretnutí aj obranca HC Peter Frühauf, ktorý v Skalici otvoril skóre. Pre mladého zadáka to bol premiérový tohtosezónny presný zásah. Čakať naň musel viac ako 30 zápasov. Už to tam muselo padnúť, som rád, že som to stihol ešte v starom roku," zasmial sa P. Frühauf, s ktorým sme sa včera spojili bezprostredne po skončení duelu. "Dal som si v podstate darček do nového roka. Dúfam, že aj v ňom sa mi nejaké góly padnú, hoci ja mám v mužstve predovšetkým defenzívne úlohy." Frühauf sa presadil v presilovke, keď tvrdo vypálil po vyhratom buly a trafil pekne do horného rohu domácej bránky. "Bol to výborne zahraté buly, Kroták ho vyhral, Kmiť mi zablokoval hráča, bola to ich dobrý práca."

V prvej polovici stretnutia diváci v Skalici góly nevideli, až potom prišli dva z košických hokejok. "Dominovali najmä brankári. Domáci aj my sme si vytvorili dosť šancí, ale dlho to tam nemohlo padnúť, lebo gólmani boli výborní. V prvej tretine sme mali viac príležitostí, potom sa hra vyrovnala. Dôležitý bol najmä náš gól na 2:0, po ňom z nás už spadla psychická ťarcha, veď sa hralo o šesť bodov. Víťazstvo sme doslova vydreli."

Najbližšie sa modro-bieli v extraligových stretnutiach predstavia až po Novom roku. Pokračovať budú v sérii zápasov na súperovych klziskách, v sobotňajšej predohrávke predvedú svoje umenie pred televíznymi kamerami na štadióne bratislavského Slovana. "Určite to nebude ľahký duel, lebo Slovan má dobrých hráčov a navyše bude doma. Zase budeme musieť v prvom rade drieť v obrane a pokúšať sa o protiútoky," dodal P. Frühauf.

Súvisiace články