Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Košičania vycestovali do Zlatých Moraviec s cieľom získať tri body

Začiatok sezóny. Miroslav Viazanko (vpravo) nemá na prvý zápas so Zlatými Moravcami príjemné spomienky. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 18. okt 2014 o 00:00

Východniari veria, že do konca jesene môžu byť v tabuľke ešte vyššie.

Futbalisti MFK Košice sa vybrali po reprezentačnej prestávke do Zlatých Moraviec, aby im tam vrátili, čo si od nich v 3. kole Fortuna ligy v Čermeli požičali, teda tri body. MFK prehral s ViOn-om doma 1:3. Veria, všetky účty si s Moravčanmi vybavia v chlapskom súboji na zelenom trávniku.

KOŠICE. Od bodu zlomu, čím bola prehra 2:4 v 6. kole ligy v Trenčíne, idú Košičania ako píla, v najvyššej súťaži i v Slovenskom pohári, a z chvosta ligového pelotónu sa prepracovali už na 6. priečku tabuľky.

A veria, že do konca jesene môžu byť ešte vyššie. Ešte sa dá nabrať dosť bodov na pokojné prezimovanie v ligovom brlohu.

„Samozrejme, veríme, že by sme mohli ísť v tabuľke ešte vyššie, a teraz, po tom, ako sme sa vyhrabali z tej šlamastiky na začiatku sezóny, by nám to mohlo ísť relatívne ľahšie. Aj keď v závere jesennej časti máme ešte ťažkých súperov. Minimálne to šieste miesto by sme si chceli udržať, ale hlavne, chceli by sme nazbierať čo najviac bodov, lebo tento ligový ročník je veľmi vyrovnaný, najmä v spodnej polovici tabuľky. Každý bodík je preto veľmi dôležitý, aby sme mali na jar čo najlepšiu východiskovú pozíciu,“ vraví skúsený košický stredopoliar Miroslav Viazanko, ktorý sa po viróze vracia do Látalovej zostavy.

„Už je to úplne v poriadku, trénovať som začal už minulý týždeň. Na maródke sú momentálne už iba dvaja hráči, Erik Pačinda, ktorý má dlhodobejšie problémy, a Skvašo (Jozef Skvašík - pozn. red.). Tí s nami do Zlatých Moraviec ani necestujú.“

Fandí Kozákovi

Reprezentačná pauza je dvojsečná zbraň. Mužstvu, ktoré má problémy, môže pomôcť zdvihnúť morálku, ale mančaft, ktorému sa darí, môže vychladnúť.

„My veríme, že sme počas reprezentačnej prestávky nevychladli, že sme sa udržali v rytme, že sme na súboj so Zlatými Moravcami dobre pripravení. Aj keď to ukáže až samotný zápas, v ktorom máme Moravčanom čo oplácať, pretože tá domáca prehra bola pre nás veľmi nepríjemná, lebo sa vlastne začínalo naše trápenie. Chceli by sme im ju oplatiť presne tým istým spôsobom, a verím, že sa im naozaj revanšujeme,“ vraví Miroslav Viazanko, ktorý si „europrestávku“ užíval aj vďaka trénerovi Jánovi Kozákovi a slovenskej reprezentácii.

„Samozrejme, lebo trénerovi Kozákovi veľmi fandím. Je to fantastické, čo s mužstvom dokázal. Kvalifikácia je dlhodobá súťaž, a postup na majstrovstvá Európy ešte nie je istý, ale verím, že tých deväť bodov národný tím dobre naštartovalo, že sa na šampionát do Francúzska prebojuje."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články