Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Košičania veria, že aspoň hlavná fáza sa uskutoční

Zahrajú si v Lige majstrov? Košičania veria, že prestížnu súťaž kríza nestopne. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 14. máj 2009 o 00:00

Zahrajú si vôbec košickí hokejisti v Lige majstrov? Účasť v prestížnej klubovej súťaži si síce vybojovali, no nad ďalším ročníkom Ligy majstrov visí otáznik. Dôvod? Ako inak, svetová ekonomická kríza. Projekt, ktorý mal byť mimoriadne ambiciózny, nemá mec

enáša.

KOŠICE. Najväčší sponzor posledného ročníka Ligy majstrov už v čase krízy nedokáže podporovať súťaž pre najlepšie klubové tímy Európy. Medzinárodná hokejová federácia rieši situáciu, do mesiaca by malo byť jasné, aký osud stihne Ligu majstrov v ročníku 2009/2010. Je tu dokonca aj alternatíva, že v najbližšej sezóne by sa Liga majstrov nehrala! Pôvodne sa mala rozšíriť až pre 22 krajín, mali sa konať kvalifikácie. Je tu i možnosť, že Ligu majstrov si zahrá len 12 mužstiev, konala by sa len hlavná fáza súťaže.

Počkať mesiac

Košičania počas uplynulej sezóny nebojovali len o majstrovský titul. Lákadlom bola aj miestenka v Lige majstrov. Vlani si zahrali len kvalifikáciu, teraz, ako šampión, majú nárok na hlavnú fázu. Otázne je, či vôbec nejaká bude.

"Registrujem nie pozitívne informácie ohľadom Ligy majstrov. Ale nemyslím si, že súťaž úplne zrušia. Aspoň tých 12 tímov by si ju mohlo zahrať, aj keď projekt rátal s rozšírením. No zrejme budú radi, ak finančne vykryjú aspoň hlavnú fázu. Musíme si počkať. Hádam do mesiaca budeme vedieť, na čom sme," hovorí tréner košických hokejistov Anton Tomko.

Priaznivci sa tešia

Vlani hrali oceliari kvalifikáciu Ligy majstrov už v prvej polovici septembra. Formu sa teda snažili ladiť už na netradične skorý termín. Hlavná fáza by sa však mala začať až v októbri. "Extraliga štartuje 11. septembra, takže bez ohľadu na Ligu majstrov je pre nás podstatný tento dátum. Samozrejme, všetci veríme, že nejaký katastrofický scenár sa nenaplní, že Liga majstrov bude. Bola by veľká škoda, keďže sme si ju vybojovali, nezahrať si s takými kvalitnými súpermi. A všetci veľmi dobre vieme, ako náš hokej potrebuje medzinárodnú konfrontáciu. Na takú sa isto tešia aj naši priaznivci," dodal Anton Tomko.

Generálny manažér košického klubu Juraj Bakoš zatiaľ tak isto nedisponuje novými informáciami ohľadom Ligy majstrov. "Zatiaľ je to záhada pre všetkých, ťažko sa k tomu vyjadrovať. Musíme si počkať na konkrétnejšie informácie ľudí z Champions league," poznamenal Bakoš.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články