Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košičania v Trenčíne o prvú priečku

Sportnet|Publikované 12. dec 2002 o 23:00

Košice - Hokejistov HC Košice čaká dnes v Trenčíne s domácou Duklou šláger kola. V prípade víťazstva by sa východniari dostali na prvé miesto

tabuľky.

Košičania neporušili víťaznú sériu ani v utorok na domácom ľade, keď porazili Skalicu 5:2. "V prvej tretine sme boli jasne lepší. Škoda, že sme nedali viac gólov, bolo by po zápase. Súper sa gólom na 2:1 vrátil do stretnutia, ale v záverečnej časti sme znovu hrali dobre a rozhodli o našom víťazstve," vrátil sa k súboju so Záhorákmi útočník HC Ľubomír Sabol.

Dnes nastúpia modro-bieli proti súperovi, ktorý nebude iba brániť, takže sa očakáva obojstranne kvalitný a bojovný hokej. "Lepšie sa hrá proti súperom zhora, môže to byť dobrý zápas. Musíme sa však koncentrovať na obranu." Na druhej strane, pod hradom Matúša Čáka Košičanov nič ľahké nečaká. Motiváciou by však mala byť aj spomínaná možnosť vyhupnúť sa úplne na špicu tabuľky. "Aj to možno zohrá svoju úlohu. Očakávam dobrý hokej, dúfam, že s úspešným koncom pre nás. Po posledných výsledkoch sme celkom v pohode, takže chceme uhrať aj v Trenčíne nejaký bod," dodal Ľ. Sabol.

Program 35. kola ST extraligy: Sp. Nová Ves - Žilina, Poprad - Martin, Trenčín - Košice, Skalica - MHk 32 Lipovský Mikuláš (všetko o 17. hod.). Program 26. kola prvej ligy: Trebišov - Nitra, Banská Bystrica - Michalovce, Topoľčany - Považská Bystrica, Prievidza - Detva, Senica - Prešov, Dubnica - Ružinov (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.