Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Košičania v pohode, zajtra na safari

Sportnet|Publikované 24. jan 2009 o 00:00

KOŠICE/PORT ELIZABETH. Ani po druhom hracom dni na medzinárodnom turnaji Eastern Cape Soccer Challenge 2009 v Juhoafrickej republike sa nedá povedať,

že by si hráči obuli strelecké kopačky. Jediný gól v štyroch zápasoch je úbohá bilancia. O presný zásah sa postaral bosniacky legionár v službách FK Moskva Branislav Krunič do siete Gejzu Pulena. Postavenie mužstiev v tabuľke je tak vzácne vyrovnané a otvorené aj pred duelmi 3. kola. Poradie sa môže ešte poriadne premiešať.

Pozápasový tréning na pláži

"Je to prípravné obdobie, a tak to aj berieme. Čakajú nás ešte dve stretnutia a verím, že góly prídu. Duel proti Moskve bol veľmi náročný, no na druhej strane pre nás veľmi dobrý v tomto období. Bol to tvrdý zápas, ale nie zákerný," konštatoval generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič. Košičania konkurz na strelca prvého gólu v Afrike ešte nevypísali. Oveľa väčšie starosti im robia zranení hráči. Kuzma, Novák (podvrtnuté členky v prvom súboji) i Hovančík (podvrtnuté koleno v druhom súboji), čo nie je najpozitívnejšia vizitka po dvoch odohraných zápasoch.

"U Nováka i u Kuzmu sa to lepší. Jano Novák už trochu poklusával, hoci v piatok predpoludním neabsolvoval celý tréning. Kamil Kuzma viac-menej len veľmi ľahko vyklusával vo vode. Členok má ešte stále opuchnutý. Ďuro Hovančík tiež trénoval len individuálne, lebo má bolesti v kolene. Zatiaľ ťažko povedať, čo mu presne je. Zrejme má natiahnuté nejaké väzy v kolene. Dúfajme, že to nebude nič vážnejšie." Len pre zaujímavosť, Košičania mali včera predpoludním pozápasový tréning na piesku pri mori.

Pochvaľujú si pobyt

Inak stretnutia sa hrajú na dobrom teréne. "Trávnik je trochu iný než u nás, tráva je o čosi tvrdšia. Možno aj preto, že na tomto ihrisku sa hrá i rugby. Ihrisko však bolo kvalitne pripravené," pochvaľoval si hraciu plochu J. Vukušič a nemal ani žiadne výčitky voči domácim rozhodcom. "Nemôžeme sa na nich sťažovať. Domáci rozhodcovia sa snažia pískať čo najlepšie, objektívne. Sú v pohode."

Harmonogram dňa je prakticky nemenný. Raňajky sú ráno o 8.00 hod, o 10.00 nasleduje prvá tréningová jednotka. Obed je stanovený na 13.00, po ňom je oddych a o 16.00 je na programe druhá tréningová jednotka. Po nej nasleduje regenerácia v mori a o 19.30 večera. "Podmienky na tréning i počasie sú veľmi dobré. V deň zápasu je len jeden tréning. V nedeľu bude voľno a ideme na návštevu do safari. Vyrážame ráno o 8.00 hod." dodal J. Vukušič.

FAKTY

DOTERAJŠIE VÝSLEDKY

FK Moskva - JOMO Cosmos 0:0, Bay United - MFK Košice 0:0, MFK Košice - FK Moskva 0:1, JOMO Cosmos - Bay United 0:0

1. FK Moskva21101:03

2. Bay United20200:02

JOMO Comos20200:02

4. MFK Košice20110:11

ZOSTÁVAJÚCI PROGRAM

27. 1.: JOMO Cosmos - MFK Košice (17.00), Bay United - FK Moskva (19.15)

29. 1.: o 3. miesto - tretí so štvrtým (17.00), finále - prvý s druhým (19.15)

Súvisiace články