Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košičania v extralige stále s rezkým krokom, Spišiaci získali prvý bod, Podtatranci zhoreli

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Košice - Martin 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)Košice Úvod zápasu patril domácim, keď už v 5. min. dopravil odrazený puk do siete bezmocného Rovnianka Sabol.

Košice - Martin 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Košice Úvod zápasu patril domácim, keď už v 5. min. dopravil odrazený puk do siete bezmocného Rovnianka Sabol. Hostia sa o chvíľu snažili odpovedať, ale Riečičiarov prienik gólman HC Šimonovič zlikvidoval. Košičania sa do šancí dostávali ťažšie, v 14. min. nedal po Ihnačákovej prihrávke Ščibran. Na začiatku druhej tretiny hrali Martinčania presilovku, v ktorej nebezpečne vystrelil Pančok. Inak však toho hostia v útočnej fáze veľa nevymysleli. V 29. min. sa z ľadu porúčal domáci Kledrowetz, ktorý dostal za protesty trest do konca zápasu. O dve minúty získal v útočnom pásme puk Ihnačák, ale Sabol jeho prihrávku nezužitkoval. Onedlho Košičania premrhali 101 sekundovú presilovku piatich proti trom, ale v následnej výhode o jedného hráča predsa len zavesil na 2:0 Sabol. V poslednej časti vystihol Rovnianek Špilárov blafák a ani ďalší útočník HC Kováč svoje dve príležitosti nepremenil. Radosť z čistého konta domácemu gólmanovi pokazil necelé tri minúty pred koncom Kotlárik, ale na víťazstve domácich to už nič nezmenilo.

Góly: 5. a 37. Ľ. Sabol - 58. Kotlárik. Rozhodcovia Bodák - Gajan, M. Grečko, vylúčení 6:5, navyše Kledrowetz 10+DKZ za nešportové správanie - Stančok 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2000 divákov. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran, Frühauf - Škovira, Kroták, Špilár - P. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, K. Kováč, Kmiť - Gajdoš, Holečko, Kristián. Martin: Rovnianek - Kováčik, Stančok, Schneider, Česnek, Michnáč, R. Böhme, Magdoško, Pšenka - Riečičiar, Lezo, Kotlárik - Baranyk, J. Krišák, Beutel - M. Kováč, Mahdalík, Važan - Špirko, Šimurda, R. Sýkora.

Róbert Spišák, tréner Košíc: "Vzhľadom na vývoj je výsledok pre hostí priateľný. V koncovke sme boli málo dôrazní a nekoncentrovaní. Finálnu fázu sme riešili pomaly. Spokojní sme s troma bodmi."

Marián ŠPACAI

Skalica - Poprad 7:1

(1:0, 2:0, 4:1)

Skalica V úvode začali lepšie domáci, keď hostia vytrvalo bránili. Skaličanom sa naskytla, keď v 2. min hrali presilovku, no Popradčania s Klempom sa ubránili. Domáci pokračovali v tlaku až do 9. min, keď sa hra vyrovnala. V 16. min využili Skaličania presilovku a v tlačenici pred Klempom sa presadil Hartmann na 1:0. Druhá časť bola herne vyrovnaná, hostia zrýchlili a pridalo sa práce aj Lipovskému. Aj Poprad mal výhodu presilovej hry, no nevyužil ju. V 24. min sa mohol strelecky zapísať Palovčík, ale jeho nedôraz pomohol Lipovskému a na to v 33. min pre zmenu sa mohol gólovo uviesť Višňovský, ale chýbalo mu viac sústredenia. Ďalší gólový zápis z Popradu si odpísali nedôslednosťou v koncovke Jabrocký, Klouda, v 38. min využil Rampáček dobrú spoluprácu s Fabiánom a zvyšoval na 2:0. O min Hartmann stanovil stav po dvoch tretinách na 3:0. V úvode záverečnej časti sa strelecky znovu začalo dariť Skaličanom a Hartmannov a Rampáčkov hetrik zložil Poprad na kolená. Hostia v záverečnej časti využili presilovku 5:3 na čestný úspech, keď Segľa doklepol Hvilovu prihrávku. V 60. min ušiel Višňovský a po podrazení sa mu naskytla príležitosť skórovať z trestného strieľania, ktorú však nevyužil.

Góly: 16. R. Hartmann (Hujsa, Ružička), 38. Rampáček (Fabián), 39. R. Hartmann (Hujsa), 44. R. Hartmann (Flamík), 47. Rampáček (Bukna), 50. Mosnár (Rampáček, Oremus), 54. Rampáček (T. Višnovský, Mosnár) - 52. P. Segľa (Verčík), vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Rampáček na 10 min za nešportové správanie - Verčík 10 min za úder hlavou, Hvíla 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Tvrdoň, Vrančík, 2 300 divákov. Skalica: Lipovský - Fabián, Mosnár, Flamík, M. Ivičič, Bukna, Komárek - Višňovský, Rampáček (21. Čársky), Oremus - Hujsa, Ružička, Hartmann - Jarolín, Komínek, Jurík. Poprad: Klempa - Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Jurčo, Gallo, Kožár, Rusnák, Kurilovský - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - Misál, Palovčík, Paukovček P. Segľa, Hvila (41. Petričko), Verčík Petričko.

L. Mikuláš Sp. Nová Ves 3:3 po predĺžení

(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Liptovský Mikuláš V priemernom stretnutí sa prekvapujúco zrodila remíza. Domáci víťazne naladení nezvládli úlohu favorita, už v 4. min z prvej strely inkasovali. Potom však prevzali iniciatívu na svoje hokejky a otočili skóre vo svoj prospech. Boli jednoznačne lepším mužstvom a v polovici stretnutia vyhrávali 3:1. Nepochopiteľne po treťom góle poľavili a dovolili hosťom vyrovnať. Snaha Liptákov v záverečnej päťminútovke vyšla naprázdno, ani predĺženie, v ktorom mali výraznú prevahu, neprinieslo gól a tak Liptáci nečakane z Liptova odviezli bod.

Góly: 8. Pleva (Šebo), 14. K. Bartánus (Laco), 29. Pleva (Lištiak) - 4. Chromčo (Liba), 35. Veselovský (Filip), 45. Polomský (Liba), vylúčení: 4:6, navyše: Šebo 5+DKZ - Nižňanský 10 min osobný trest+trest v hre, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Rakyta, Mášik, 1728 divákov. Liptovský Mikuláš: Laco - Smerčiak, Lištiak, Bača, M. Droppa, Devečka, Urban - R. Školiak, Pleva, Šebo - R. Huna, Trochta, T. Krátky - K. Bartánus, Kohút, Milec. Spišská Nová Ves: Sopko - J. Hrubý, Nižňanský, Chromčo, P. Žec, V. Turan, Bambúch - Mravec, Filip, Veselovský - Polomský, Ondov, Liba - Muranský, Laštiak, Krausz - Galovič, Mazúr, R. Ilavský.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Zvolen - Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), góly: 15. L. Jurík (Cibuľa), 38. Kořínek (Jánoš, Török), 44. Török (Kořínek) - 26. Škorvánek (Beran, Rehák), vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík, 1936 divákov.

Trenčín - Slovan 6:0 (1:0, 2:0, 3:0), 1. M. Kováčik (Mravík), 31. Kukumberg (Kóňa, Melichárek), 33. Heš (M. Kováčik, Barinka), 49. Heš (Barinka, M. Kováčik), 56. Barinka, 60. Kristín (Koložváry), , vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Müllner ml., Hauko, 5980 divákov.