Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Košičania v Bratislave nepochodili, Podtatranci ryžovali na Záhorí

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 00:00

Košice - Hokejová ST extraliga mala na programe dohrávku 21. kola a predohrávku 27. kola.Slovan - Košice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)Košičania v 11.

Košice - Hokejová ST extraliga mala na programe dohrávku 21. kola a predohrávku 27. kola.

Slovan - Košice 4:2

(2:1, 0:1, 2:0)

Košičania v 11. min. počas presilovky rýchlo zamiešali puk a po Krotákovom pase Sabol zavesil. Rovnako v početnej prevahe po podobnej akcii Pavličko vyrovnal a dôrazný Slovan sa po individuálnej akcii Rataja dostal aj do vedenia. Aj v druhej časti mali Košičania prevahu, Drotár však netrafil do prázdnej bránky, až v závere tretiny Škovira vykúpil svojich spoluhráčov zo streleckej nemohúcnosti. Slovanisti od začiatku tretej časti získali veľkú prevahu, po dvoch minútach od modrej trafil Seman, po ňom Hudec nepremenil sólo. Košičania sa z ľadu vytratili a víťazstvo Slovana korunoval v presilovke Kapuš.

Góly: 15. Pavličko, 18. Rataj, 42. Seman, 56. Kapuš - 11. Sabol, 38. Škovira. Rozhodovali: L. Konc - Müllner, Hauko, vylúčení: 3:5, navyše Kroták (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4193 divákov. Slovan: Rybár - Pavlas, Šafařík, V. Vlk, Jendek, Mihálik, R. Sloboda, Seman, Javín - Rataj, Ľ. Hurtaj, Junas - Hudec, Kapuš, Pavličko - Kuľha, Halaj, Macho - Fábry, Mrena, Mračka. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Horňák, Kováč, Gajdoš - Šterbák, Holečko, Frühauf.

Skalica - Poprad 3:4

(1:2, 2:1, 0:1)

Skalica - V dohrávke 21. kola po úvodnom útoku Skalice Hujsa nestihol pohotovo zakončiť. Hostia sa ubránili a ich útoky začínali byť nebezpečné. Už v 2. min sa z neprehľadnej situácie presadil pred Lipovským Hvila a zaskočil domácich. O vyrovnanie sa v presilovke v 9. min zaslúžil Flamík, keď vystihol za ležiacim Klempom voľný puk a posunul ho do siete. V 14. min domáci nerozhodne rozohrávali vo vlastnom obrannom pásme a dôrazní hostia trestali R. Tomasom. Do druhej časti nastúpili domáci dôraznejšie, čo sa im vyplatilo a Jurík pohotovo vymietol Klempovi pravý roh brány. Skaličania hrali presilovku, no bez presnej streľby a keď Hvila naskočil na ľad, Kollár mu naservíroval tutovku a bolo 2:3. Domáci sa presadili v 35. min, keď z nevinného útoku Hartmann pohotovo prestrelil Klempu. V záverečnej časti sa viac darilo bojujúcim hosťom. Skaličania mali dostatok šancí na strelenie gólu, keď Višňovský dva razy išiel sám na Klempu, ale jeho nepresnosť sa neskončila úspechom. Hostia v 56. min trestali chyby obrany a Valigura pohotovo dotlačil puk pod padajúcim Lipovským.

Góly: 9. Flamík, 21. Jurík, 35. Hartmann - 2. a 30. Hvila, 14. R. Tomas, 56. Valigura, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Jung, Lokšík, 2100 divákov. Skalica: Lipovský - Š. Fabián, Mosnár, M. Ivičič, Flamík, Valko, Bukna - T. Višňovský, Hujsa, J. Jurík (21. Kocák) - Čársky, M. Ružička, R. Hartmann - Kavulič, Jarolín, Kubenko. Poprad: Klempa - M. Turan, Jurčo, Barto, Kolba, R. Gavalier,M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, R. Tomas - Hvila, A. Kollár,Verčík - Misál, Petričko, Paukovček - Jurinyi, Slaninák, Valigura.