Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Košičania už v JAR, niektorí bez batožiny

Sportnet|Publikované 18. jan 2009 o 23:00

KOŠICE/PORT ELIZABETH. Po vyše 30 hodinách cestovania sa výprava corgoňligových futbalistov MFK Košice ubytovala v hoteli Courtyard v juhoafrickom

Port Elizabeth. Košičania vyštartovali z Čermeľa o v sobotu a 5.00 hod. a do svojho prechodného bydliska dorazila o krátko pred 13.00 hod. nášho času (v JAR je o hodinu viac).

Čakala ich televízia

Celá cesta trvala dlho, no presuny zvládla výprava bez problémov o 6.30 hod. podľa plánu pristála v Johannesburgu. Odtiaľ ju čakal ešte hodinový let do Port Elizabeth, no na ten si museli počkať do 12.30. Mimochodom, spoločnosť žlto-modrým robili hráči FK Moskva, ktorí budú tiež štartovať na medzinárodnom turnaji Eastern Cape Soccer Challenge 2009. Košičanov prekvapil televízny štáb, ktorý ich čakal na letisku.

"Všetci sme v zdraví pricestovali, jedinou komplikáciou je len to, že niektorým hráčom a prezidentovi MFK Blažejovi Podolákovi nedorazila batožina, no verím, že nám ju čím skôr doručia," zvestoval z Juhoafrickej republiky generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič. Po ubytovaní a obede nasledoval krátky oddych po náročnej ceste a v podvečer už bola na programe prvá africká tréningová jednotka. "Išlo o ľahký strečing na pláži a všetci sa tešili na kúpanie v Indickom oceáne." Východniarov vítalo príjemné slnečné počasie s teplotou okolo 27 stupňov a podľa predpovede by počasie okolo 25 stupňov malo panovať v Port Elizabeth i v najbližších dňoch.

Dostali ochranku

"Máme tu naozaj super vytvorené podmienky. Štadión i tréningové ihrisko je asi desať minút od hotela. Ten je ozaj výborný a v krásnom prostredí. Organizátori sa nám snažia vo všetkom vyhovieť. Badať, že pracujú na pozitívnej reklame pred budúcoročnými majstrovstvami sveta. Nič nechcú ponechať na náhodu. Najmä bezpečnostné hľadisko je prioritou, preto máme pridelenú i ochranku," dodal J. Vukušič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.