Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Košičania sú pripravení, že budú musieť dobýjať

Tak končili posledný ročník. Ako odštartujú Košičania v pohári v tejto sezóne? (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 13. aug 2014 o 00:00

Medzi zápasmi 2. kola Slovenského pohára 2014/2015 je aj dvojica MŠK Námestovo - MFK Košice.KOŠICE. Aj keď z Košíc do Námestova nie je až tak ďaleko, realizačný tím žlto-modrých nenechal nič na náhodu a zvolil cestu deň pred zápasom.

„S tým, že si na mieste aj zatrénujeme. Aby sme nenastupovali na ihrisko rovno z autobusu,“ komentoval asistent trénera MFK Jiří Neček.

Je to ich údel

Aj keď v lige sú Košičania zatiaľ na bodovej mizine, čakajú, že na výplatnej páske z pohára by sa mohlo niečo objaviť.

Žeby aj tá bola po návrate z Námestova prázdna, to si vôbec nepripúšťajú. Pre obhajcu trofeje by bolo vypadnutie z pohára hneď v 2. kole už naozaj tragédiou.

„Pohárové zápasy sú úplne iné ako majstrovské. Väčšinou je to o dobýjaní súperovej brány, taký je údel ligových mužstiev v úvodných kolách pohára. Spomínam si, keď sme hrali s ostravským Baníkom v Třinci. Aj tam sme celý zápas dobýjali ich bránu, ale v závere náš gólman spravil penaltu a prehrali sme 0:1. Najideálnejšie by bolo dať rýchly gól a keď to súper otvorí, pridať ďalšie, aby bol pokoj,“ želá si Jiří Neček takýto scenár v Námestove.

Aj keď Košičania vôbec nevedia, čo ich tam čaká, lebo momentálne tretí celok III. ligy Stred vôbec nepoznajú.

„Je to síce pre nás úplne neznámy súper, ale my sa na ten duel pripravujeme tak, ako by to bol majstrák. Pre nás je veľmi dôležitý každý zápas, či hráme o body v lige alebo o postup v pohári, najmä v situácii, v akej sa teraz nachádzame. Chceme vyhrať každý zápas, aj keď zatiaľ sa nám to vôbec nedarí. Vieme, kde nás tlačí topánka, že je to najmä v obrane, lebo sme dostali veľa gólov. Vieme, že sa musíme polepšiť v defenzíve, ktorá nás v minulej sezóne zdobila, usilovne na tom pracujeme. Ale to, co sme si nadrobili, musíme si sami vylízat',“ citujeme doslova českého asistenta trénera košického mužstva. „Trápi nás najmä obrana a snažíme sa s tým narýchlo niečo urobiť.“

Tréneri MFK Košice nie sú momentálne v situácii, že by v pohári (aj keď je súperom treťoligové mužstvo) mohli dať príležitosť hráčom z lavičky, v Námestove možno očakávať žlto-modrých v plnej zbroji, teda v najsilnejšej zostave.

„Samozrejme, cestujeme tam s kompletným kádrom, až na niekoľko zranených hráčov. Ide s nami aj Erik Pačinda, i keď nie je celkom fit, i Dávid Škutka, ktorý má pod okom veľkú modrinu. Ale celkom mu to svedčí, vyzerá ako ťažký boxer,“ doberal si Jiří Neček čerstvú posilu košickej ofenzívy.

„V akej zostave však v Námestove mužstvo nastúpi, to sa uvidí až po tréningu,“ povedal nám včera, krátko po odchode z Košíc, asistent trénera MFK.

Súvisiace články