Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Košičania slabo napádali a nechali Popradčanov manévrovať s pukom

Sportnet|Publikované 2. okt 2002 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice podľahli v utorok Popradu na jeho ľade 1:3. Keďže zaknihovali druhú prehru v súťaži, spokojní byť nemohli. Tréneri HC sa

bezprostredne po zápase kriticky vyjadrili nielen k výsledku, ale i k predvedenej hre svojich zverencov. K stretnutiu pod Tatrami sme sa podrobnejšie vrátili s útočníkom Košíc Miroslavom Škovirom (na snímke).

Obaja košickí tréneri sa zhodli, že to bol jeden z najslabších výkonov mužstva. Čím to, prišiel na vás v tomto stretnutí nejaký útlm?

"Hneď v prvom striedaní asi v pätnástej sekunde som sa dostal do šance, keby som ju premenil, bol by to úplne iný zápas. V ďalšom striedaní sme sa opäť dostali do dobrej príležitosti, no ani v nej sme neuspeli. Potom prevzali inciatívu Popradčania, ktorým sme nechali veľa priestoru v strednom pásme. Aj v našej obrannej tretine sme hrali slabšie, málo sme napádali, z čoho vznikali šance domácich."

Hovoríte, že v prípade využitia možností z úvodu stretnutia to mohlo dopadnúť inak. V poslednom čase však príležitosti mužstvo akosi nepremieňa, po sľubnom začiatku súťaže akoby zabudlo dávať góly. Zrejme sa to premieta i do psychickej pohody počas zápasov.

"Určite je príčina neúspechu aj v tom. Keby sme totiž vyhrávali 2:0 a hralo by sa nám oveľa lepšie."

Ako sa odvíjal zápas ďalej, vyrukovali domáci s tlakom?

"Popradčania začali hrať, my sme nešli do tela a tak to aj vyzeralo. Točili si nás v rohoch klziska a mali puk na hokejkách častejšie ako my."

V 47. minúte ste zásluhou Špilára vyrovnali na 1:1. Tento prvý gól vášho mužstva, na ktorý ste tak dlho čakali, vás však na koňa nedostal. Už o štyri minúty totiž Poprad opäť vyhrával a onedlnho pridal aj tretí presný zásah.

"Asi sme si po strelenom góle mysleli, že hneď v ďalšej minúte dáme druhý. Začali sme všetci útočiť, nebránili sme, a preto sme znovu inkasovali."

Kormidelníci v doterajšom priebehu extraligy defenzívnu činnosť tímu väčšinou chválili, po zápase proti Popradu ju však kritizovali. Mali ste v utorok v obrane veľké okienka?

"Domáci mali naozaj dosť šancí a keby ich Miro Šimonovič nepochytal, mohli sme dostať 5-6 gólov. Defenzíva naozaj pokrivkávala, začínalo to už u nás útočníkov, keďže sme slabo napádali súperovych obrancov a poskytli im priestor na rozohrávku. Veď prvý gól nám dal obranca Turan."

Pri pohľade na doterajšie výsledky oboch mužstiev možno vašu prehru, i keď na súperovom ľade, označiť za prekvapujúcu. Aj vy ste zrejme rátali s tým, že z Popradu nejaké body doveziete, však?

"Iste, do každého zápasu ideme vyhrať a nie púšťať súperom body. Veď aj prémie máme za víťazstvá, a nie za prehry. Aj v Poprade sme chceli bodovať."

Zajtra sa vám núka ideálna šanca odčiniť posledné bodové straty v dueloch proti Skalici, Trenčínu a Popradu, keďže doma privítate nováčika zo Spišskej Novej Vsi...

"So Spišiakmi nikto s ničím iným ako s výhrou ani neráta. Potom ideme do Martina a tam tiež chceme bodovať. Keď sa chceme udržať v tabuľke hore, musíme vyhrávať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.