Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Košičania si nedali pozor na strely spoza oblúka

Sportnet|29. sep 2003 o 00:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice majú za sebou prvé vystúpenie po návrate do extraligy po dvojročnej pauze. Na úvod sa predstavili v Komárne a

nepodarilo sa im domácim uchmatnúť dva body, keďže prehrali 81:90.

"Domáci na nás začali dosť 'dupať', najmä na mňa na rozohrávke. Spočiatku to robilo dosť problémov, ťažko sa organizovala hra. Napriek tomu sme držali kontakt, ale v obrane sme si nedali pozor, vnikali do nej hráči a zhasdzovali loptu na voľných krídelníkov. Títo hráči sa rozstrieľali a dali nám za polčas asi desať trojok. To sa odzrkadlilo na polčasom stave, keď sme prehrávali o desať bodov. Do druhého polčasu sme vstúpili s lepším nasadením, začali sme trochu 'šliapať' aj my a zistili sme, že aj domáci robia chyby. Skresávali sme ich náskok, ale nikdy sme sa nevedeli dostať pod sedem bodov, to bola akási začarovaná hranica. Stále sme vtedy urobili nejakú chybu, často aj hlúpu, a nevedeli sme ich doraziť. Nedokázali sme zmazať manko, takže na konci sme sa už trápili," uviedol na margo priebehu duelu rozohrávač košického celku Richard Mišinský. Tento 23-ročný hráč zbieral cenné ligové skúsenosti aj počas absencie Košíc v najvyššej súťaži, pretože hosťoval v žilinskom drese. Komárňanci vedeli, že si naňho musia dávať pozor, aby sa nerozstrieľal. Napokon sa mu podarilo zaznamenať 18 bodov. "V prvom polčase sme miestami sme mali problémy, lebo už od polovice na mňa ich rozohrávač tlačil a musel som sčasti hrať aj chrbtom, ťažko sa organizovala hra, aj diváci dosť burácali. Spočiatku naozaj trošku viazla komunikácia medzi mnou a spoluhráčmi."

Technici teda doplatili najmä na to, že dovolili domácemu tímu dávať koše zvonku. "Škoda toho, lebo sme ich pokojne mohli nabiť, keby sme tých trojkárov pokryli. Asi zohrávalo rolu aj menšie množstvo skúseností. Určite si vezmeme ponaučenia a na tréningoch budeme pracovať na tom, aby sme najmä v obrane zabrali viac, lebo dať vonku 81 bodov je dobré, len 90 inkasovaných je veľa. Komárno malo možno 70 percentnú úspešnosť trojok. Aj mám dosť padalo, keby domáci mali zvyčajnú úspešnosť spoza oblúka, čo je okolo 40 percent, mohlo to byť vyrovnané až do konca a rozhodlo by sa v závere."

Napriek prehre slávisti aspoň zistili, že s extraligovými družstvami sa dá hrať, no musia pridať v obrannej činnosti. "Určite. Na konci som sa zhováral aj s domácimi hráčmi a vraveli, že sme boli dosť nepríjemní svojou rýchlosťou. Na nej musíme ešte ďalej pracovať, aby sme získavali viac drahocenných bodov z protiútokov, lebo sme mladé mužstvo a v postupnom útoku, ak nám nepadne trikrát po sebe, už sa to odzrkadlí. My sa musíme spoliehať v prvom rade na rýchlosť," dodal R. Mišinský.

Súvisiace články