Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Košičania pri žilinskom kormidle skončili

Sportnet|Publikované 26. dec 2002 o 23:00

Žilina/Košice - Košičania Vincent Lukáč a Peter Slanina pri trénerskom kormidle extraligových hokejistov MSHK ŠKP Žilina predčasne skončili.

Definitíva padla tesne pred vianočnými sviatkami, novým trénerom tímu spod Dubňa sa stal Peter Mikula.

"Zodpovedne môžem povedať, že s kolegom sme urobili všetko, čo bolo v našich silách a odchádzame so vztýčenou hlavou. Nie je to vyhadzov, sám som cítil veľké tlaky, takže sme si sadli so šéfom klubu Jánom Slotom. Po veľmi dlhej debate sme prišli k názoru, že možno bude lepšia zmena, pretože sú na to nesmierne tlaky. Nie sú totiž výsledky a v takom prípade nevymenia 10 hráčov, ľahšie je odvolať trénera. Nervozita stúpala, k tomu prišli neskutočné dlhodobé zranenia a choroby. Na niektoré zranenia mám však svoj názor. V Žiline je to totiž po tejto stránke totálny amaterizmus, hráči idú k lekárovi, ku ktorému chcú a ja im nemám ako dokázať, že nie sú zranení. Už teraz sa veľmi teším na skoré uzdravenie Kazdu, Berana, či brankára Kožucha," uviedol nám k svojmu predčasnému koncu v Žiline Vincent Lukáč. Z týchto slov sa dá vycítiť, že necítil veľkú podporu zo strany hráčov. "Niektoré zranenia sú pre mňa pofidérne, vie o tom celá Žilina. Osobnosť hráča sa prejaví v tom, že zatne zuby vtedy, keď sa nedarí a podrží kolektív. Keby sa darilo, bolo by ich na ľade 28."

V Žiline došlo k zaujímavej veci už pred časom, keď sa V. Lukáč rozlúčil s útočníkom Muchom, hoci v tamojšom tíme patril k tým lepším. Napriek tomu však predstavy trénerov nenaplnil. "Je to len odraz našej extraligy. Pred časom som ju kritizoval a Pro hokej mi za znehodnotenie extraligy chcel dať pokutu 60 000 korún. Napokon z toho vzišlo, prišli na to, že je to blbosť. Dnes kritizujú po Baltika Cupe úroveň ligy aj tréneri národného mužstva..."

Vincent Lukáč zdôrazňuje, že zo žilinskej anabázy si zobral ďalšie skúsenosti, ktoré by chcel využiť v ďalšej trénerskej práci. "Žilina má mladé mužstvo, minulý rok sme dosiahli maximum, ale v bránke sme mali Lipovského. Toho roku sme ho nemali, oporou mal byť Kožuch, ale ten sa zranil tri dni pred začiatkom extraligy. Dobrý gólman znamená 60-70 percent úspechu, tobôž v našej lige. Herne nás aj teraz hodnotili vysoko, ale neboli výsledky. Osemkrát sme nezvládli záver stretnutia, keby boli len tri-štyri výsledky opačné, je to 12 bodov, Žilina je hneď šiesta a nie je o čom rozprávať. Šport je však taký, sme deviaty, takže žilinský divák má právo na nespokojnosť. Ja som za mužstvo zodpovedný, beriem to. Žilina nie je Zvolen, či Slovan. Keď sa tieto celky trápili, kúpili im pár hráčov a mali pokoj. Ešte raz sa chcem poďakovať prezidentovi klubu Jánovi Slotovi, že mi dal šancu trénovať, znova som sa niečomu priučil. Počas hráčskej kariéry som zažil trénerské osobnosti, napríklad Horský, Neveselý, Bukač, Gutt, Starší a ďalší, z nich si beriem príklad pri svojej práci a som presvedčený, že v Žiline som urobil všetko preto, aby sme boli úspešní. Žiaľ, na chudobného aj strecha spadne, my sme mali sedem zranených hráčov zo základnej zostavy. Taká je však trénerská stolička," dodal V. Lukáč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.