Sportnet|Publikované 8. nov 2014 o 13:46

Košičania sa vďaka zisku troch bodov vzdialili od priečky znamenajúcej zostup.

MFK Košice zdolal v sobotňajšom zápase 17. kola Fortuna ligy AS Trenčín 2:0.

KOŠICE.

Futbalisti AS Trenčín nevyužili možnosť dostať sa na líderskú pozíciu v tabuľke Fortuna ligy 2014/2015.

Priebeh stretnutia

Hostia mohli ísť do vedenia už v 4. minúte, keď Guba dobrou prihrávkou uvoľnil Hajradinoviča, no ten sám pred Tofiloskim neuspel.

O dve minúty nato mali veľkú príležitosť aj domáci, no kapitán Košičanov Šinglár zblízka Šemrinca neprekonal.

V 10. minúte si Šemrinec najskôr poradil s pokusom Haskiča, no na strelu Sekuliča spoza šestnástky nedosiahol - 1:0.

Domácich úvodný gól upokojil a ofenzívne ladených Trenčanov nepúšťali do výhodných pozícií.

Druhý gól Košičanov nepridal v 26. minúte Diaby, ktorý v krátkom úniku neprekvapil Šemrinca.

Domácich za to nepotrestal Simon v 30. minúte, ktorého šancu zmaril brankár hostí.

Úvod druhého polčasu priniesol obojstranne bojovný futbal, no gólových príležitostí ubudlo. Trenčania sa snažili o vyrovnávajúci gól, no obrana Košičanov fungovala spoľahlivo. Domáci hrozili najmä z protiútokov.

V 76. minúte sa vyznamenal brankár Šemrinec, ktorý efektným zákrokom zmaril radosť hlavičkujúcemu Haskičovi.

O tri minúty neskôr sa ten istý hráč ocitol sám pred Šemrincom po prihrávke Nováka a hoci dokázal brankára Trenčína prekonať, Trenčanov zachránil na bránkovej čiare Čogley.

AS sa nedarilo dostať domácich pod súvislý tlak, naopak Košičania gólovo udreli aj druhýkrát.

V 85. minúte po faule na Dimuna premenil pokutový kop Ján Novák, ktorý uzavrel na konečných 2:0.

Hlasy trénerov

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: "Mali sme katastrofálny vstup do zápasu. Hrať sme začali asi až v 30. minúte. Počas celého stretnutia sme boli málo agresívni a po tejto stránke nás súper jednoznačne prevýšil. Za tento výkon sa hanbíme, pretože niektorí hráči predviedli podpriemerné výkony. Takto sa nehrá o prvé miesto. Do Košíc sme prišli uhrať čo najlepší výsledok, no to sa nám nepodarilo."

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Som veľmi spokojný. Musím mužstvo pochváliť za to, že sme s tak silným mužstvom podali takýto výkon. Už od prvej minúty sme sa snažili dostať súpera pod tlak. V prestávke sme mužstvo nabádali, aby nepoľavilo. Mali sme obavy iba z vlastnej koncovky, no teraz musím chlapcov pochváliť, že sme pridali aj druhý gól. Po ňom už bolo rozhodnuté."