Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Košičania pozmenili program prípravných zápasov

Sportnet|Publikované 13. jan 2009 o 00:00

Program prípravných zápasov futbalistov MFK Košice sa po dodatočnom dvojtýždňovom sústredení v Juhoafrickej republike poriadne zmenil.KOŠICE. Keďže

Program prípravných zápasov futbalistov MFK Košice sa po dodatočnom dvojtýždňovom sústredení v Juhoafrickej republike poriadne zmenil.

KOŠICE. Keďže Košičania odlietajú na juh afrického kontinentu v sobotu 17. januára, museli o deň skôr posunúť úvodné prípravné duely.

Niektoré zrušili, iné pribudli

Dvojzápas s Rimavskou Sobotou a Honvédom Budapešť odohrajú už v piatok na umelej tráve na Užhorodskej ulici. Funkcionári MFK museli zrušiť naplánovaný dvojzápas s maďarským Debrecínom (pôvodne 24. 1.) a i súboj so Spišskou Novou Vsou (pôvodne 29. 1.). Naopak, namiesto týchto stretnutí si zmerajú sily sú súpermi na medzinárodnom turnaji v rámci sústredenia v JAR. Čakajú na nich dva domáce tímy a ruský FK Moskva. Pomaly sa kryštalizuje i program zápasov na tureckom sústredení. Podľa generálneho riaditeľa MFK Jozefa Vukušiča by žlto-modrí mali odohrať sedem stretnutí v stredisku Belek na pobreží Stredozemného mora. Známe sú zatiaľ štyri mená a tri termíny. "Postupne sa stretneme s poľskými Gliwicami, českým Olomoucom a rakúskym Riedom. Radi by sme sa stretli i s rumunským Rapidom Bukurešť, no termín ešte nie je známy. Rozmýšľame o termíne na záver sústredenia. Na ďalších troch súperoch teraz pracujeme," povedal J. Vukušič. Keď sa Košičania po mesiaci sústredenia vrátia domov, bude na nich čakať už len generálka na Corgoň ligu. Zatiaľ sú okolo nej otázniky. Funkcionári MFK nateraz súpera nehľadajú, zariadia sa podľa prípravy. Generálka teda zostáva otvorená.

PLÁN PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV MFK

DOMA

16. 1.: dvojzápas: Košice - R. Sobota (11.00), Košice - Honvéd Budapešť (Maď. - 13.00, na Užhorodskej)

21. 2.: generálka na Corgoň ligu ???

SÚSTREDENIE V JAR (17. 1 - 31. 1.)

20. 1.: Bay United (JAR) - Košice (19.15)

22. 1.: Košice - FK Moskva (Rus. - 17.00)

27. 1.: JOMO Cosmos (JAR) - Košice (17.00)

29. 1.: zápas o konečné umiestnenie Košice - súper nie je známy (o 17.00 alebo 19.15)

SÚSTREDENIE V TURECKU (1. 2.-14. 2.)

4. 2.: Košice - GKS Piast Gliwice (Poľ.)

5. 2.: Košice - SK Sigma Olomouc (ČR)

6. 2.: Košice - SV Ried (Rak.)

????: Košice - Rapid Bukurešť (Rum.)

Súvisiace články