Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košičania 'poriešili' derby pod Tatrami prakticky za jedenásť minút

Sportnet|Publikované 27. nov 2002 o 23:00

Košice - Zdá sa, že hokejisti HC Košice sa dostávajú do dobrej hernej pohody. Minulý piatok zdolali doma vo vydarenom zápase vedúci Trenčín 4:2 a

pred dvoma dňami celkom jasne triumfovali na na ľade Popradu 5:1.

Košičania 'poriešili' výsledok už v úvodných jedenástich minútach. Podtatrancom v nich strelili tri góly, teda úvod ako z partesu. "Premenili sme vyložené šance, Droták dorážal do prázdej bránky, Kroták v presilovke tiež a ja som skóroval tiež po tom, čo som sa ocitol sám pred gólmanom Klempom," vykreslil parádny začiatok zápasu z košickej strany útočník HC Ľubomír Sabol (na snímke). Druhý tím extraligovej tabuľky mal doposiaľ s popradským celkom nepriaznivú bilanciu, tentoraz však úlohu favorita bez problémov potvrdil. "Asi nás povzbudil domáci zápas s Trenčínom, ktorý bol dobrý. Povedali sme si, že už aj s tým Popradom musíme vyhrať, čo sa nám podarilo. Treba povedať aj to, že Popradčania nehrali dobre."

S trojgólovým náskokom sa už Košičanom hralo dobre, na ich hokejkách sa usadila pohoda. "Na začiatku druhej tretiny ešte domáci mali nejaké šance, ak by ich využili, mohli nás ešte potrápiť. Potom sme však dali štvrtý a piaty gól a už s tým nemohli nič robiť." Po jasnom víťazstve na ľade súpera je namieste spokojnosť.

"Tréneri nás pochválili, až na poslednú tretinu. V nej sme sa uspokojili a to by sa nemalo stávať."

Ľubomír Sabol vsietil v zápase dva góly, keď prekonal oboch popradských brankárov Klempu i Drvára, ktorý ho v priebehu duelu vystriedal. V poslednom čase začína presných zásahov z jeho hokejky pribúdať. Konečne, veď do dobrých šancí sa dokázal dostať takmer v každom stretnutí, ale v koncovke mu to väčšinou vôbec nevychádzalo. Teraz sa už Sabol vyšvihol v kanadskom bodovaní mužstva na tretie miesto spolu s Ihnačákom za dvojicu Kroták - Škovira. "Áno, v posledných zápasoch som dal viacero gólov, ale ešte stále necítim, že by to bolo ono aspoň tak, ako pred rokom či dvoma. Myslím si, že viem hrať lepšie."

Košičania sa v posledných dvoch extraligových súbojoch predviedli po predchádzajúcich nevýrazných výkonoch naozaj v dobrom svetle, takže sa očakáva, že v zajtrajšom domácom dueli beznádejne poslednej Spišskej Novej Vsi 'naložia'. "To sa čaká stále. Verím však tomu, že už konečne doma naozaj vyhráme nejakým vyšším rozdielom. Súper je relatívne slabší a proti takým sa musí vyhrávať, ale práve to niekedy zväzuje ruky."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.