Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Košičania podľahli Trenčanom a prepustili im prvú priečku

Sportnet|Publikované 20. okt 2002 o 22:00

Hokejová ST extraliga pokračovala zápasmi 17. kola:Trenčín - Košice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)Súboj prvých dvoch mužstiev tabuľky v šlágri kola

Hokejová ST extraliga pokračovala zápasmi 17. kola:

Trenčín - Košice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Súboj prvých dvoch mužstiev tabuľky v šlágri kola priniesol hokej vynikajúcej kvalitatívnej úrovne. Oba celky vychádzali predovšetkým z dobrej defenzívnej hry, aj preto si v prvých dvoch tretinách nevypracovali až tak veľa nebezpečných príležitostí. Napriek tomu boli brankári v strehu, pretože košické brejky a trenčianske nátlakové akcie prinášali zápasu napätie. Hostia sa v závere druhej tretiny ujali vedenia v presilovke, Trenčín ale mohutným náporom v poslednej časti hry zvrátil skóre, takisto pomocou dvoch presiloviek. Dramatický záver bol bojom o každú piaď ľadu, Dukla takticky ubránila víťazstvo a získala späť vedúcu

priečku v súťaži.

Góly: 43. Barinka, 50. Zlocha - 37. M. Ihnačák. Pred 6250 divákmi (vypredané) rozhodovali D. Konc - Mášik, M. Novák, vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Trenčín: Murín - Starosta, Sejejs, Janík, Heš, Galvas, Viazanica - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, J. Kóňa, M. Kováčik - Melichárek, Melicherík, Srnka - Sivák, Koložváry, Kristín. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - Kövér, K.

Kováč, Kmiť - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Troliga, Holečko.

Poprad - Martin 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Poprad - Práve na ľade súpera v závere prvej šestiny súťaže prehrali naposledy Popradčania v tejto sezóne. Súper z Turca im dnes pripravil nepríjemnú sprchu už v prvej tretine. Po 22 sekundách ľahko vystrelený puk vypadol Klempovi z rukavice do jeho brány. Prišli ďalšie dve hrúbky zadných radov a v polovici 6. minúty viedli hostia už 3:0. To dôkladne otriaslo nielen Klempom (vystriedal ho Drvár), ale aj mužstvom, ktoré sa nezmohlo do prestávky ani na čestný úspech. Z kabíny vyšli Popradčania o niečo smelší, čo sa prejavilo v oveľa aktívnejšom prístupe k hre a častejším atakovaním Rovniankovej bránky. Diváci si však museli počkať na prvý gól Popradčanov až do polovice zápasu, keď obranca Turan prestrelil obranný val hostí i brankára. Hra obojstranne dostala lepší rozmer a brankári netrpeli núdzou. V záverečnej tretine museli domáci vsadiť na vabank, ak chceli získať aspoň bod. Turčania však s Rovniankom pozorne strážili a keď sa domácim strelecky nedarilo, dvoma gólmi (piaty z presilovky) spečatili prehru Popradčanov.

Góly: 31. Turan, 60. Hvila - 6. a 49. Schneider, 1. Lezo, 3. Šimurda, 51. Krišák. Pred 1590 divákmi rozhodovali Baluška - Čavojský, Pavlovič, vylúčení 5:3, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. POPRAD: Klempa (6. Drvár) - Gavalier, Jurčo, M. Turan, Kolba, Gallo (50. Rusnák), M. Tomas - Hvila, Kollár, Verčík - P. Segľa, Palovčík, Misál - Petričko, Klouda, R. Tomas. MARTIN: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, Česnek, Magdoško, Michnáč - Riečičiar, Lezo, Kotlárik - Barányk, Mahdalík, R. Paľov - Špirko, Šimurda, R. Sýkora - Pavel, M. Kričšák, Beutel

(TASR)

Sp. Nová Ves - Žilina 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Spišská Nová Ves - V tabuľke poslední Spišiaci začali v prvej tretine proti tabuľkovému susedovi zo Žiliny veľmi slabo. Prvý varovný signál vyslali na Sopkovu bránu hostia v 5. minúte, keď zazvonila tyč. V 8. minúte sa už Krajči nemýlil a hostia viedli 1:0. Náskok dvoch gólov už mali Žilinčania v 12. minúte, keď sa do listiny strelcov zapísal Hreus. Druhú tretinu začali hostia presilovou hrou, ale bez gólového efektu. Spišiaci mali veľkú príležitosť v 30. minúte, keď celé dve minúty hrali presilovku piatich proti trom. Znížiť na rozdiel jedného gólu sa im však nepodarilo, naopak, v 33. minúte prestrelil Sopka takmer z polovice ihriska Pozník. Tento gól vyhnal domáceho gólmana z brány. Vymenil ho Petrík, ktorý po minútovom pobyte na ľade inkasoval štvrtý gól. Autorom gólu bol Rehák. Po tomto góle bola zahádzaná ľadová plocha a druhú tretinu rozhodca Országh predčasne ukončil. Po úprave ľadu gólostroj hostí pokračoval. V 37. minúte Húževka zvýšil na 5:0. Deväť minút pred koncom mala Spišská Nová Ves opäť výhodu o dvoch hráčov, ale v tomto stretnutí im asi nebolo súdené skórovať. Gólovú bodku dal v 59. minúte tvrdou strelou Mucha.

Góly: 8. Krajči, 12. Hreus, 33. Pozník, 34. Rehák, 37. Húževka, 59. Mucha. Pred 4200 divákmi rozhodovali Ország - Halecký a Milovčík, vylúčení 6:8, bez využitia. SP. NOVÁ VES: Sopko (39. Petrík) - Hrubý, Gríger, Zajac, Žec, Turan, Bambuch, Sadiki, Valečko - Kristian, Filip, Veselovský - Dian, Laštiak, Liba - Sax, Mravec, Krausz - Hopkovič, Kostelňák, Muranský. ŽILINA: Kožuch - Kusovský, Škorvánek, Straka, Prochádzka, Pozník, Kramný, Kompiš - Mucha, Beran, Rehák - Kazda, Hreus, Krajči - Lažo, Húževka, Oravec - Šafárik, Polanský, Čacho.

Vladimír Klinga (tréner Spišskej Novej Vsi): "Nemám čo hodnotiť v stretnutí, v ktorom sme doma prehrali 0:6. Šancu sme ešte mali za stavu 0:2 pri presilovej hry piatich proti trom, ale takmer sme nevystrelili na bránu Žiliny. Hosťom gratulujem k víťazstvu."

Jozef PETRUŠKA

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Skalica - Lip. Mikuláš 4:1 (2:0, 1:0, 1:1), góly: 11. Višňovský, 19. Hujsa, 26. Komínek, 48. Rampáček - 47. Droppa. Pred 2920 divákmi rozhodovalai Lauff - Chromčík, Mezsáros, vylúčení 4:7, navyše Komínek 10 min za nebezpečnú hru vysokou hokejkou - Kohút 10. min za úder do hlavy súpera, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Slovan - Zvolen 4:2 (2:0, 0:1, 2:1), góly: 10. Kapuš, 18. Junas, 47. Rataj, 49. Halaj - 30. Kavulič, 51. Jánoš. Pred 4232 divákmi rozhodovali Marušin - Hauko, Müllner, vylúčení 6:5, navyše Seman 10 min - Majeský 5+DKZ za hrubosť, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.