Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Košičania počas víkendu bez bodu, Skaličanom chýbal pod Tatrami Pálffy

Sportnet|Publikované 18. okt 2004 o 00:00

Košice - Hokejová ST extraliga mala na programe 13. kolo. Program 14. kola (utorok): Lipt. Mikuláš - Nitra, Dubnica - Žilina, Zvolen - Košice, Slovan

- Poprad, Skalica - Trenčín.

Košice - Slovan 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Košice - Ani nie 24 hodín po výbuchu v Skalici nastúpili košickí hokejisti doma proti Slovanu. Úvodných 10 min. sa nieslo v znení košickej prevahy, no modrobieli z nej vyťažili len jediný gól. Kroták vyhral buly a belasá obrana mu dala príliš veľa priestoru, čo patrične zužitkoval. Lenže prišlo prvé vážnejšie zaváhanie domácej defenzívy a trest v podobe Kapušovho gólu. Bratislavčania nastúpili s vyčkávacou taktikou, ich pozorná obrana platila na domácich. V druhej dvadsaťminútovke bolo síce častejšie rušno pred Rybárom, no góly padali do Petríkovej svätyne. Najskôr Hujsa na konci prečíslenia traja na jedného trafil pod hornú žŕdku a v 38. min. v čase keď hral Slovan presilovku 5 proti 3 napriahol spomedzi kruhov Pavlas a hostia viedli rozdielom dvoch gólov. Košičania sa do príležitostí dostávali ťažko no aj tie najväčšie premárnili. V treťom dejstve sa síce snažili vrátiť sa do stretnutia, no hostia hru s prehľadom kontrolovali.

Góly: 10. Kroták - 12. Kapuš (Ľ. Višňovský), 29. Hujsa (Kuľha, Pavlas), 38. Pavlas (Kapuš, Višňovský). Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Krpelec, Valach, 2000 divákov

Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Nádašdi, Vantroba, Štrbák, Šterbák, Vorobel, Topoli, Frühauf - Kmiť, Ľ. Sabol, A. Kroták - Bicek, Caban, Hvila - Rusnák, Polášek, Kováč - Jenčík, Bulík, Dravecký. Slovan: Rybár - Ľ. Višňovský, Jendek, Pavlas, J. Tabaček, Horáček, Hecl, K. Sloboda, Hančák - M. Hudec, Kapuš, Němčický - Kuľha, Macho, Hujsa - Špilár, Junas, Stantien - I. Baček, Kokavec, Pašek.Tomáš TÓTH

Poprad - Skalica 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Skaličania prišli do Popradu bez Pálffyho a rovnako aj ďalších dvoch hráčov základnej zostavy T. Višňovského a Mrenu. Domáci sa ujali vedenia v 10. min gólom Štolca a o tri minúty na to viedli už o dva góly vďaka novej posile z Jihlavy krídelníkovi Verčíkovi. Tomu sa však opäť obnovilo staré zranenie, takže po prvej tretine ho nahradil Zavacký. Herne a strelecky sa darilo najmä tretiemu útoku policajtov, ktorý zaznamenal aj tretí gól, keď po peknej kombinácii zvyšoval Žemlička na 3:0. Domáci dobre kombinovali a mali častejšie puk na svojich hokejkách. Hostí púšťali väčšinou len do občasných brejkov. Aj v tretej tretine si vypracovali viacero dobrých šancí na zvýšenie náskoku, ale hosťujúci Tuček svoje mužstvo podržal. Keď sa už zdalo, že si brankár Kožuch udrží čisté konto, sa necelé štyri minúty pred koncom zápasu predral obranou Popradu Paciga a zaznamenal čestný úspech Skalice.

Góly: 10. Štolc (Fabián), 13. Verčík (Štolc, Jurčo), 25. Žemlička (Štolc, Zavacký) - 57. Paciga (Hartmann, M. Ivičič). Vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc - Mášik, Novák, 3233 divákov. Poprad: Kožuch - Š. Rusnák st., Javín, Klepáč (41. Valečko), Suchý, Fabián, Jurčo - Škovira, Halaj, Pavličko - Ihnačák, Faith, Kubenko - Verčík (21. Zavacký), Štolc, Žemlička. Skalica: Tuček - M. Ivičič, Flamík, Bukna, R. Sloboda, Stehlík, Komárek, P. Ivičič - Paciga, Jarolín, Hartmann - Zálešák, Lišťák, Liška - Malík, Prošvic, Grill - Čársky, Kelner, Mikuš.(sita)

Ján Faith (tréner Popradu): "Som veľmi rád, že sme doma vyhrali, pretože zatiaľ hráme vonku lepšie ako na domácom ľade. Pochvalu si zaslúži predovšetkým tretia päťka, ktorá hrala naozaj veľmi dobre a prakticky rozhodla toto stretnutie." (riso)

Žilina - Zvolen 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 11. Lažo (Beran), 13. Kolba, 25. V. Král (Rehák) - 32. Pohorelec (Klouda). Vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Pavlovič, 1922 divákov. Žilina: Šimonovič - Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Cebák, Rešetka, Kolba, Ondrej - Lažo, Beran, Fábry - Ron. Petrovický, Rehák, V. Král - Melicherčík, Gálik, Krajči - Oravec, Húževka, Kotlárik. Zvolen: Križan (33. - 33. Polc) - Jasečko, Harabín, L. Čierny, Babka, Škuta, Štork, Krátky, Velebný - Zedník, Šechný, Weissmann - Poholerec, Rajčák, I. Majeský - J. Čierny, Klouda, Cibuľa - Mahdalík, Voskár, Gašpar.

Nitra - Dubnica 8:2 (1:2, 4:0, 3:0)

Góly: 19. Török, 34. Kolník (Petrina), 36. Kolník (G. Saliji, Kováčik), 36. S. Saliji (Štefanka, Vozdecký), 39. S. Saliji (Vozdecký), 42. Vozdecký (Štefanka, S. Saliji), 46. Kolník (G. Saliji, Strapko), 54. Kováčik (Kolník) - 1. Kuric (Kolínek), 13. P. Augusta (Bohucký). Vylúčení: 7:15, navyše: Kuric (Dubnica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 5:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Mihálik - Galamboš, Horínek, 3043 divákov. Nitra: Fikrt - B. Majeský, Gábriš, Kováčik, Strapko, Petrina, Vlk, P. Slovák, Socha - Török, T. Chrenko, Poljaček - Ľ. Kolník, J. Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, S. Saliji - Pupák, M. Chrenko, Podstavek. Dubnica: Betinec (41. Nemčák) - Valko, Mainer, P. Augusta, Potáč, Čop, Hajas - Trokan, Kuric, Kolínek - Ižvolt, Kostolný, V. Nemec - Sivák, Holečko, Drotár - Kristín, Vodrážka, Bohucký.

Trenčín - L. Mikuláš 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Góly: 3. Fabuš (Opatovský), 8. Heš (Gáborík, Demitra), 16. Hossa (Demitra, Olvecký), 24. Melichárek (Gáborík, Hossa), 28. Lezo (Starosta), 37. Fabuš (Lezo, Opatovský), 39. Demitra (Hossa), 49. Kóňa (Melichárek), 55. Opatovský (Zápotočný, Fabuš) - 50. Kopecký (Plch). Vylúčení: 8:6, navyše: Starosta DKZ za tri nižšie tresty za faul hokejkou, Fabuš (obaja Trenčín) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - Miľovčík, R. Bednár, 3288 divákov. Trenčín: Hála (50. Novotný) - Starosta (30. Šmidriak), Heš, Hriňa, Zápotočný, Janík, Homer - Hossa, Demitra, Olvecký - Melichárek, J. Kóňa, Gáborík - Fabuš, Lezo, Opatovský - Lelkeš, M. Hlinka, Zlocha. L. Mikuláš: J. Laco (28. P. Grman) - P. Lištiak, Urban, I. Droppa, M. Školiak, Kadlubiak, Bača, M. Tomas - Plch, Pleva, J. Kopecký - Kriška, Trochta, Rud. Huna - Badžo, Mar. Hovorka, T. Krátky - Mich. Miklík, Bartík, Mravec.

Dohrávka 12. kola: Skalica - Košice 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

V Skalici sa "plný dom" prišiel pozrieť najmä na Žigmunda Pálffyho. Diváci videli výborný hokej vyšpikovaný gólovým apetítom domácich. Zeleno-bieli sa odvďačili preplneným tribúnam zaslúženými tromi bodmi. Už v 5. min otvoril skóre Jarolín, ktorého našiel Paciga akciou z ľavej strany. Úderná formácia Záhorákov so zámorskými posilami Pálffy - Zálešák - Liščák naklonila najmä v druhej tretine misky váh jednoznačne na stranu Skalice. Hoci Košičania ešte v 9. min Sabolom, ktorý sa presadil blafákom po individuálnej akcii, vyrovnali na 1:1, domáci ich už viac k slovu nepustili. Zámorské hviezdy začali svoju šou v 22. min, keď sa po spolupráci Pálffyho so Zálešakom dostal k strele Liščák a delovkou z prvej poslal Skalicu do vedenia - 2:1. V 36. min pridal Zálešak svoj ôsmy gól v sezóne, keď z kruhov tečoval strelu Buknu od modrej. O tri minúty ukázal svoje umenie Jarolín, v oslabení zobral puk Štrbákovi a blafákom do behkendu prekonal Petríka. Skvelý Pálffy mal šancu skórovať už pri svojom prvom striedaní, ale gólu sa dočkal až v 49. min, keď dokázal presnou strelou z uhla prekonať Petríka. Posledný gól strelil 17-ročný dorastenec Mikuš, ktorý 37 sekúnd pred koncom uzavrel po prieniku skóre.

Góly: 5. Jarolín (Paciga), 22. Liščák (Zálešák, Pálffy), 36. Zálešák (Bukna, Liščák), 39. Jarolín, 49. Pálffy (Zálešák), 60. J. Mikuš (Zálešák) - 9. Sabol (Kmiť). Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše Prošvic 10 min za nap. zozadu, Flamík (obaja Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Junek, R. Müllner, 3400 divákov. Skalica: Tuček - M. Ivičič, Flamík, Bukna, R. Sloboda, Komárek, P. Ivičič, Škadra, Stehlík - Paciga, Jarolín, Hartmann - Pálffy, Zálešák, Liščák - J. Mikuš, Kelner, Čársky - Grill, Prošvic, Liška. Košice: I. Petrík - Kledrowetz, Nádašdi, Vantroba, Štrbák, Šterbák, Vorobel, Topoli, Frühauf - Kmiť, Ľ. Sabol, A. Kroták - Bicek, Polášek, Hvila - Jenčík, Bulík, Dravecký - M. Bartánus, Caban, Kováč.(sita)