Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Košičania oslavovali majstrovský titul

Kapitán Martin Štrbák s víťaznou trofejou. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|Publikované 26. apr 2014 o 20:11

Na oslave nechýbali luxusné limuzíny ani víťazná pieseň HC Košice Mandarínka Darinka.

KOŠICE. Tisíce priaznivcov HC Košice prišli osláviť v poradí siedmy majstrovský titul na Hlavnú ulicu v Košiciach pri soche Immaculata. Ako býva zvykom, košickí hokejisti sa priviezli "majstrovskými" autami.

Čakanie na hokejistov fanúšikom spríjemňovali vystúpenia Petra Cmorika, skupiny Reverz Park a tradične si so svojou kapelou zahral prezident U.S. Steel George Babcoke.

Potom už netrpezlivým fanúšikom priviezla kolóna luxusných automobilov hráčov HC Košice.

Titul je po dvoch rokoch v Košiciach

Moderátor spoločne s hráčmi a fanúšikmi skandovali "Majstri! Majstri!" krv v žilách rozprúdila košická hokejová hymna "Bez krídel." Na rad prišlo aj striekanie šampanským.

"Ďakujem hráčom, že po dvoch rokoch vrátili majstrovský titul späť do Košíc," poďakoval za mesto Košice primátor Richard Raši.

Na jeho slová nadviazal aj prezident klubu HC Košice Juraj Mondík: "Chcem sa poďakovať vám, divákom a verím, že po tejto úspešnej sezóne nás prídete v nasledujúcom ročníku povzbudiť ešte vo vyššom počte."

Štrbák: Teraz ma nič nebolí

Košičanov k siedmemu titulu extraligových šampiónov doviedol kapitán Martin Štrbák, ktorý má vo svojej zbierke aj zlato z MS vo Švédsku z roku 2002.

"Aj keď mám zranenú hlavu, v tejto chvíli ma nič nebolí, pretože sa môžem tu s vami tešiť z titulu. Pripomínalo mi to oslavy zisku titulu majstrov sveta," poznamenal Štrbák k sobotným oslavám.

Spomedzi hráčov košického A-mužstva sa pre reprezentačné povinnosti nemohli zúčastniť osláv útočník Tomáš Marcinko a obranca Radek Deyl.

Na záver osláv si hráči, realizačný tím a aj fanúšikovia zaspievali víťaznú pieseň HC Košice "Mandarínka Darinka," po nej nasledoval veľkolepý ohňostroj, autogramiáda a oslavy pokračovali do neskorých hodín.

Foto: SITA /Jozef Jarošík

Spilarovi to konečne vyšlo aj doma

„Toto je ten najkrajší koniec dlhej sezóny. Extraliga je za nami a my sme dotiahli spoločnú prácu do úspešného záveru. Takého, ako sme si predstavovali. A táto oslava na Hlavnej je tu pre našich verných. Som rád, že ešte raz sme sa mohli stretnúť,“ povedal košický odchovanec Gabriel Spilar, ktorý sa po tituloch vo Zvolene a Žiline konečne dočkal prvenstva aj v materskom klube.

Na zlato si chcel siahnuť aj pred rokom či dvoma, no musel sa uskromniť so striebrom. „Nebol som tu v čase zlatého hetriku. Potom sme dva razy vo finále prehrali. O to viac som si želal, aby nám to už vyšlo. Čakal som dlho na túto chvíľu. Chvalabohu to vyšlo a titul mám aj s Košicami. Splnil sa mi ďalší sen, tak teraz môžem snívať ďalšie,“ skonštatoval útočník, ktorému zmluva s HC skončila.

Tomáš Tóth

Bartánus: Získať titul s Košicami je pre mňa česť

„Hokej sa hrá pre divákov. Tak sme im ešte raz mohli ukázať majstrovský pohár. A k fanúšikom sme aspoň mohli byť o niečo bližšie a bez hokejového výstroja,“ zdôveril sa odchovanec košického hokeja Marek Bartánus, ktorý už majstrovský ošiaľ poznal zo Slovana, ktorý pred troma rokmi vo finále zdolal práve Košice. Teraz už majstrovské šampanské mohol okúsiť v košickom drese.

„Do sezóny idem stále s maximálnymi cieľmi. To, že som získal titul v Košiciach je pre mňa česť. Nie každému hráčovi sa podarí tešiť sa doma, tam, kde vyrástol,“ tešil sa Marek, ktorý začal sezónu v Piešťanoch a cez Švajčiarsko sa vrátil do materského klubu.

Bartánus si oslavy užíval, no súčasne sa tešil na oddych. „Všetci si teraz potrebujeme oddýchnuť. Svalová bunka potrebuje tri týždne, aby si oddýchla od zaťaženia a ja jej tú chvíľu dám.“

Tomáš Tóth

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.