Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Košičania nezakopli ani v šlágri kola

Sportnet|Publikované 23. okt 2006 o 00:00

Košice - Ani po siedmom odohratom kole základnej časti dlhodobej extraligovej súťaže nenašli premožiteľa basketbalisti Slávie TU Košice. To že ich

výkony priťahuju aj podkošových fanúšikov od hľadiska najlepšie dokumentuje fakt, že na ich posledný sobotňajší duel prišlo 2000 divákov, ktorý tak zaplnili INFINITI ARÉNU. Rozhodne si prišli na svoje v duely vedúcich Košíc dovtedy druhým Interom (78:72). Jedným zo strojcov domáceho víťazstva bol aj Richard Mišinský, ktorého sme oslovili."Hoci sme sa na začiatku zápasu bodovo chytli a na chvíľu odoskočili od súpera, ten sa postupne spamätal a bol veľmi nebezpečný hlave v streľbe spoza trojkového oblúka, kde bodovali aj ich pivoti. No s týmto faktom sme sa postupne vyrovnali." Čo bolo podľa vás rozhodujúce že body zostali doma."Jednak fakt, že sme lepšie bránili a vyrovnali sa stým, že zo zdravotných dôvodov nenastúpil Nuber a legionár Bojovič nastúpil chorí. V rozhodujúcich momentoch, keď sa lámal chlieb na palubovke. Som prebral na seba zodpovednosť pri streľbe a som rád, že to vyšlo."

Po zápase prišiel zagratulovať družstvu aj prezident klubu Igor Laskovský. Čakali ste takúto víťaznu sériu? " Pravdu povediac takáto fantastickú víťazna sériu sa len tak v našej najvyššej súťaži len tak nevidí o to je naša radosť väčšia." Čo je jej podľa vás podkladom?" V prvom rade fakt, že kolektív bojoje a že aj nový hráči, ktorý prišli do kolektívu ho vystužili. Sme silny aj po psychickej stránke kolektív si verí a dúfam, že aj keď družstvu to nepôjde podľa predstav, že to dokážeme prelomiť a že na naše domáce zápasy bude chodiť stále viac a viac divákov. Verím,že nám zostanu verný počas celej sezóny." Mi len dodajme, že najbližšie sa technici predstavia už täúto stredu na palubovke v Komárne.

Súvisiace články