Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košičania nevypadávajú, ostávajú v extralige!

Sportnet|Publikované 8. júl 2008 o 22:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skTak predsa! Zákulisné šumy, o ktorých sme vás pred časom informovali aj v našom denníku, sa potvrdili.

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Tak predsa! Zákulisné šumy, o ktorých sme vás pred časom informovali aj v našom denníku, sa potvrdili. Finančnou krízou zmietaný Lučenec nebude hrať v novom ročníku basketbalovej extraligy a nahradia ho Košice. Tie pôvodne mali z najvyššej súťaže na základe umiestnenia z uplynulej sezóny vypadnúť.

KOŠICE. O zotrvaní Košíc na extraligovej mape sa definitívne rozhodlo na včerajšom žrebe nového ročníka.

Novohradčania nesplnili podmienky

Lučenec pôvodne prihlášku podal, ale zdecimovaný dlžobami voči hráčom napokon nie je schopný ďalšieho účinkovania v extralige. "V extralige mužov nebol vyžrebovaný BK E.S.O. Lučenec, lebo nesplnil požadované náležitosti do termínu žrebovania v súlade s Podmienkami pre zaradenie družstiev do celoslovenských súťaží SBA 2008/2009 a zaradená bola Slávia TU Košice, ako prvý náhradník," píše sa v zdôvodnení Hracej komisie Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Museli reagovať rýchlo

Košičania museli konať naozaj narýchlo. Hoci indície k takejto možnosti boli už skôr, všetko sa zomlelo na poslednú chvíľu, dovtedy bol totiž osud Novohradčanov ešte otázny. Len deň pred žrebovaním boli východniari kontaktovaní príslušnými orgánmi SBA. Po vypadnutí Lučenca z hry bola totiž podľa predpisov ponúknutá ako prvému možnosť účinkovať v extralige tímu, ktorý mal za normálnych okolností vypadnúť, a tým boli v tomto prípade práve Košice. Tie museli bleskurýchle reagovať. Prihlášku však v šibeničnom termíne jedného dňa poslať stihli. V Košiciach teda bude aj naďalej najvyššia basketbalová súťaž mužov!

Zatiaľ bez vyjadrení

Vzhľadom na hektickosť posledných hodín sa zatiaľ nik z prípadných činovníkov klubu pre budúcu sezónu v priebehu včerajšieho dňa vyjadriť do médií nechcel. Už včera však prebiehali horúčkovité rokovania, no kto v akých funkciách bude riadiť, ešte vonkoncom isté nebolo. To ukážu až najbližšie dni. Do kariet však hrá, že väčšina hráčov vlaňajšieho kádra má zmluvy aj na ďalší rok. Na kompetentných teda teraz ostáva zabezpečiť chod klubu tak, aby sa neopakoval žalostný scenár z uplynulého ročníka, keď sa ako úradujúci majster zahanbujúco stali de facto fackovacím panákom a skončili na poslednej priečke tabuľky, pričom v priebehu sezóny dokonca hrozil aj úplný krach klubu.

* * *

ŽREB EXTRALIGY

Muži

n Prvé kolo (8. októbra 2008): Chemosvit Poprad Basketbal Levice, Skanska Pezinok MBK Rieker Komárno, Inter Bratislava ŠKP Banská Bystrica, MBK Handlová BK Dolný Kubín, Slávia TU Košice 04 AC LB Spišská Nová Ves, Casta SPU Nitra HBK Prievidza.

Ženy

n Prvé kolo (27. septembra 2008): Inpek UKF Nitra Cassovia Košice, Viktoria PČSP Košice Slovan Bratislava, ŽBK Whirpool Poprad AT Gemtex MBK Rožňava, '99 PU Prešov MBK Ružomberok. Maxima Broker Košice (bývalý Kosit 2013) má v 1. kole voľno, pretože Banská Bystrica sa zo súťaže odhlásila.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.