Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Košičania narazia na Trnavu, víťazstvo potrebujú ako soľ

Miroslav Viazanko. Košický stredopoliar (vľavo) číha na svoju príležitosť v zápase so Slovanom. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 22. aug 2014 o 22:00

Po Slovane a Trenčíne čaká na futbalistov MFK Košice účastník Európskej ligy Spartak Trnava.

Po Slovane a Trenčíne čaká na futbalistov MFK Košice v lige účastník Európskej ligy Spartak Trnava. Všetka česť „bílým andelom“, ako v nej hrajú, ale štvrtkový duel s Zürichom naznačil, že azda už dozrel čas, aby sa z prvých bodov v ligovej sezóne mohli konečne tešiť aj Košice...

KOŠICE. Trnavčania sú po zápase s Zürichom zrelí na to, aby im ovisli krídla aj v nedeľu (o 16. h) v Čermeli, lebo jednoznačná prehra so Švajčiarmi zákonite musí nahlodať ich psychiku. Mohli by z toho Košičania čosi vyťažiť?

„Zápas Trnavčanov s Zürichom som nevidel, pozrel som si len nejaké zostrihy, takže ťažko mi je niečo posudzovať, ako tá prehra môže zapôsobiť na psychiku trnavských hráčov. Ak negatívnym spôsobom, tak to bude pre nás len dobre, ale myslím si, že je to jedno, lebo my sa musíme pozerať sami na seba. Je na nás, ako k zápasu pristúpime, aby to bolo s plnou vážnosťou a koncentráciou a keď budeme hrať tak, ako hrať máme, tak je úplne jedno, v akom rozpoložení príde a s čím vyrukuje Trnava,“ vraví stredopoliar žlto-modrých Miroslav Viazanko.

Aby išli domov naprázdno

Trnava príde na východ aj s dvoma bývalými Košičanmi, Kamilom Kuzmom a Matúšom Čonkom. Ako ich „doma“ privítajú?

„Určite nie chlebom a soľou,“ zasmial sa ich bývalý spoluhráč. „A budeme radi, keď odtiaľto budú odchádzať, keby išli naprázdno.“

Tak to im aspoň ten chlieb a soľ môžete predsa ponúknuť... „No iba vtedy, ak nám za to nechajú všetky tri body...“

To, že Trnava sa nemusí domov vracať celkom naprázdno, môže spôsobiť aj jej nová ofenzívna akvizícia, slovenský reprezentant Erik Jendrišek. Vyžaduje si nejaký špeciálny dozor počas zápasu?

„O tom, ako ho budeme brániť, rozhodnú tréneri, určite naordinujú nejakú dobrú taktiku, aby sa nepresadil. Ale otázne je, či v nedeľu vôbec nastúpi.“

Boli aj dobré veci

Košičania musia tou soľou naozaj šetriť, lebo akože sa to vraví? Potrebujeme už víťaztvo ako soľ... Posledný ligový zápas v Trenčíne, aj keď nebol soľou ešte dochutený, však vzbudzuje istú nádej.

„Aj keď sme v Trenčíne prehrali, boli tam veci, na ktorých by sa dalo stavať. Aspoň do nejakej 75. minúty, keď sme ešte viedli 2:1, čo bolo výborné, lebo Trenčín doma body nestráca. Ale, bohužiaľ, potom opäť prišlo niekoľko chýb, ktorých sa musíme vyvarovať. Vyplývali však z toho, že to bol veľmi náročný zápas, ktorý nás stál veľa síl. Musíme však byť koncentrovaní v každej situácii. Ale naozaj sa dá povedať, že v našom výkone v Trenčíne boli aj dobré veci.“

Trebárs, že Košičania ani tam, tak ako proti Slovanu, už neinkasovali zo štandardky. A to je, vzhľadom na nedávnu minulosť, mimoriadny pokrok.

„Počkajte, musím trochu porozmýšľať... Naozaj, zo štandardky nám Trenčín gól nedal, naopak, my sme sa z jednej presadili. Ale či to môžeme považovať za nejaký veľký progres v našej defenzíve, ťažko povedať, lebo výsledok je najdôležitejší, a my sme prehrali 2:4,“ vraví Miroslav Viazanko.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.