Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Košičania naložili druhému Krtíšu za polčas 70 bodov!

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Košice - Basketbalisti Delta Online Košice ukončili počas víkendu svoje pôsobenie vo východnej skupine druhej ligy. V súťaži jasne dominovali,

nestratili v nej ani bod a po Novom roku ich čakajú boje o postup do najvyššej súťaže.

Košičania ukončili základnú časť na súperových palubovkách. V sobotu sa predstavili na ihrisku druhého Veľkého Krtíša a ich víťazstvo 103:87 (70:39) jednoznačne poukazuje na to, že v súťaži naozaj nemali konkurenta. Už v prvom polčase nasúkala Delta Online Krtíšu neuveriteľných 70 bodov, najlepšími strelcami východniarov v zápase boli Bučák (32 bodov), Mišinský (17), Klein a Nuber (obaja po 13). "Prvý polčas nám vyšiel výborne, zahrali sme veľmi dobre a potom sa už len dohrávalo," okomentoval výsledok tréner Delta Online Juraj Gacík. V nedeľu na palubovke slabej Rožňavy Delta triumfovala tiež hladko 87:60 (44:31), keď najúspešnejšími zakončovateľmi boli Kováč (19 bodov), Bučák (18), Czakó (15) a Floryk (14). "O nič v tomto stretnutí nešlo, takže viac príležitostí dostali hráči, ktorí hrávajú menej."

Skutočná záťaž sa pre Košičanov začne až od 11. januára, keď štartujú boje v osemčennej skupine o postup do prvej ligy. Práve postup medzi elitu je jediným cieľom Delta Online pre túto sezónu. Okrem Košíc sa o jedinú postupovú miestenku pobijú z východnej skupiny tímy Veľký Krtíš, Spišská Nová Ves, Michalovce a zo západnej skupiny Považská Bystrica, ŠKP Bratislava a jeden z dvojice Štart Bratislava - Petržalka. "Celá prvá časť nám slúžila na zohrávanie a prípravu na boje v skupine o postup. Vážnejšieho konkurenta sme nemali a dostali sme sa do hernej pohody. Pochválil by som najmä Bučáka, Mišinského, Czakóa a Nubera, ktorí boli pilermi družstva. Tento týždeň už štartujeme prípravu na finálovú časť, začneme sa viac venovať kondícii a všeobecnej fyzickej príprave. Potom do toho vložíme basketbal, máme na to štyri týždne," vyjadril sa J. Gacík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.