Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košičania iba remizovali

Sportnet|Publikované 15. mar 2009 o 23:00

BRATISLAVA. Pred repzerentačnou prestávkou bolo na programe 24. kolo hádzanárskej extraligy mužov, v ktorom sa pozornosť sústredila na súboj tretieho

a štvrtého celku. Priamy súboj o tretiu priečku lepšie zvládli Považania, hoci polčas v Nových Zámkoch prehrali. Priblížili sa už na dva body k druhým Košiciam, ktoré po troch prehrách v rade iba remizovali s bratislavský,mi policajtmi. Rolu favorita splnil Prešov, ktorý doma deklasoval Hlohovec. Bardejovčania po snaživom výkone prehrali v Trnave.

Prešov - Hlohovec 42:27 (22:9)

PREŠOV. Prešovčania po sobotňajšom zápase českej extraligy so Zubří na druhý deň v slovenskej najvyššej súťaži sa rozbiehali trochu pomalšie. V piatej minúte hostia viedli prekvapujúcu 4:2. O tri minúty neskôr však domáci vyrovnali a od tejto chvíle nedali hosťom ďalšiu šancu. S pribúdajúcimi minútami skóre favorita narastalo.

Tatran: Krúpa, Meluš - Mazur 4, T. Mažár 5, Huňady 8/3, Mi. Urban, Geci, Pekár 1, Fuňak 4, Radčenko 3, Tumidalský 2, Mikéci 4, Kozlov 8, Dudáš 3. Najviac gólov za hostí: F. Zaťko 6, Kasagranda a Laho 5. Pokutové hody 4/3 - 3/1, vylúčení: 3:2. Rozhodovali Karlubík a Struhár. Divákov 575.

Trnava - Bardejov 30:26 (15:12)

TRNAVA. V prvom polčase sa družstvá striedali vo vedení, až v závere Trnava zvýšila na 15:12. V druhom polčase v 9. min domáci už viedli 22:17, ale v 22. min bol stav vyrovnaný 24:24. Trnavčania však veľkou bojovnosťou nakoniec zvíťazili 30:26.

Najviac gólov: Lužák 11/3, Sakár 5, P. Stachovič 4 - D. Krok 8, Bokol 5, Ščepák 4. Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula, 400 divákov.

ŠKP Bratislava - Košice 33:33 (12:17)

BRATISLAVA. Domáci urobili v prvom polčase zápasu s tímom IS Košice veľa technických chýb, o čom svedčí aj jeho výsledok (12:17). V druhom dejstve však Bratislavčania zlepšili svoj výkon a stiahli náskok súpera. Ešte niekoľko sekúnd pred koncom viedli domáci hádzanári o gól, Košičanom sa však podarilo vyrovnať a súperi sa rozišli nerozhodne (33:33).

Najviac gólov: Kuchárik 7, Milan Kozák 6, Volentics 4 - Strapko 15, J. Kolesár 6, Urban 4. Pok. hody: 6/4 - 1/1, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 300 divákov

Zostávajúci výsledok

N. Zámky - Pov. Bystrica 28:30 (16:12). Najviac gólov: Peťko a Vadkerti po 6, Szapu a S. Mažár po 4 - Tůma 9/1, Ďuriš 7/3, Martin Kozák 4. Pok. hody: 4/2 - 7/4, vylúčení: 6 - 8, ČK: Ivanov (Nové Zámky) za tri vylúčenia, rozhodovali: Nagy a Z. Novák, 900 divákov .