Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Košičania hrajú v nedeľu na pôde majstra

Peter Bašista. Vracia sa po jednozápasovom treste. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 31. okt 2014 o 00:00

Do konca jesennej časti ligovej sezóny zostávajú štyri kolá.

Aj na jeseň sa dá na futbalovom trávniku nájsť šťavnatý štvorlístok. Otázne je, či ten, ktorý našli hráči MFK Košice vo svojom Čermeli, im prinesie šťastie, alebo... Lebo na každom lupienku je napísané meno ťažkého súpera.

KOŠICE. Do konca jesennej časti ligovej sezóny zostávajú štyri kolá a žlto-modrí sa v nich ešte poriadne zapotia, keď chcú pridať niečo k tým šestnástim bodom a zastaviť „zosuv pôdy“ v tabuľke.

Už v nedeľu hrajú na nešťastných Pasienkoch s bratislavským Slovanom, potom privítajú doma lídra Fortuna ligy z Trenčína, odskočia si na stavenisko do Trnavy a v závere novembra (v sobotu 29.) ešte vymrznú doma s Ružomberkom...

Musia byť disciplinovanejší

Najskôr poďme na bratislavské Pasienky, za slovenským „veľkoklubom“ (aj keď v súčasnosti štadiónom i formou skôr pripomína „maloklub“) Slovanom.

Ten štadión je niečo podobné ako v Čermeli, vzhľadom aj prázdnotou, lebo v nedeľu tam určite nemožno čakať rekordnú návštevu. Takže, keby nebolo treba cestovať, Košičania by si mohli pokojne namýšľať, že so Slovanom hrajú doma. A to je na psychiku celkom dobré...

„Na Slovane je dlhodobo nízka návštevnosť, tak ako u nás, takže my sme na to zvyknutí,“ nevidí košický stopér Peter Bašista nejakú veľkú výhodu v tom, že v nedeľu sa bude hrať proti Slovanu za „zatvorenými dverami“ (obrazne povedané, lebo tých päťsto divákov, čo je náš odhad, nie je prakticky žiadna návšteva...).

Môže byť výhoda pre Košičanov aspoň to, že Slovan je stále v kríze? Dalo by sa z toho niečo vyťažiť?

„Nuž, ťažko povedať, či Slovan je, alebo v nedeľu ešte stále bude, v kríze, či sa z nej už nehrabe von. Rešpekt pred ním treba mať tak či tak a my si ctíme silu každého súpera. Dôležité bude, ako sa my naňho pripravíme, veľa bude závisieť od nášho prístupu. Každý zápas sa začína za stavu 0:0 a my sme odhodlaní pobiť sa o dobrý výsledok. Aj keď momentálne ani naša forma nie je najlepšia. Musíme hrať disciplinovane vzadu, ale pri každej príležitosti vyrážať aj do rýchlych protiútokov, tlačiť sa dopredu, lebo iba tadiaľ vedie cesta k úspechu, ak chceme pomýšľať na nejaký bodový zisk. Za každý bod, ktorý sa nám podarí získať v týchto náročných zápasoch, budeme vďační,“ vraví jeden z najskúsenejších košických hráčov.

Stále bez Tofiloského

Peter Bašista je, po jednozápasovom treste, už „omilostený“. Minulú sobotu si vytrpel záver zápasu s Dunajskou Stredou iba v hľadisku, ale v nedeľu v Bratislave by mal byť už opäť oporou zadných radov žlto-modrých.

„Bol to druhý zápas po sebe, keď sme takto stratili doma dva body. V závere zápasu, keď vedieme a súper sa hrnie do útoku, aby to zvrátil, musíme byť viac disciplinovaní, treba loptu držať viac od našej brány. Nemôže tam prepadnúť tak, ako sa nám to stalo so Žilinou i Dunajskou Stredou. Je to trochu nedisciplinovanosť, ale aj šťastie súpera,“ verí Peter Bašista, že na Pasienkoch bude jeho mužstvo hrať zodpovednejšie.

Košičania sa na pôde majstra opäť budú musieť zaobísť bez brankára Darka Tofiloského, ktorý ešte stále nemá vybavené pracovné víza. „Darko s nami ani netrénoval. Netuším, kedy sa to podarí vybaviť...“

Súvisiace články