Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Košičania dostali ultimátum, musia bodovať, inak prídu sankcie

Sportnet|Publikované 16. okt 2006 o 22:00

Košice - Výsledky hokejistov HC Košice sú v tejto sezóne hojdačkové. Od začiatku extraligy sa im nepodarilo stabilizovať formu a tak po dvoch

prehrách nasleduje víťazstvo a naopak. Na vydarenú sériu sa stále len čaká. Nečudo, že po 14. kolách patrí oceliarom neuspokojivá šiesta priečka. Pritom by stačilo málo a Košičania by boli na medailovej pozícii (na druhý Martin a tretí Trenčín strácajú tri body), no ak by v nedeľu doma so Žilinou nevyhrali, boli by na tom bodovo rovnako ako ôsma Žilina a deviaty Liptovský Mikuláš. Klub, ktorý netají, že chce hrať o špicu, ktorý má rozpočet s akým sa v minulosti v Košiciach nepracovalo, ktorý má modernú Steel Arénu a závideniahodnú divácku podporu, zatiaľ postráda presvedčivé výsledky. Prehier, hoci tesných, je viac, ako by sa na mužstvo, do ktorého prišli v lete posily, patrilo. Ani herný prejav zďaleka nie je optimálny. Výpadky prichádzajú i v stretnutiach , ktoré si Košičania rozohrajú veľmi dobre. Individuálne chyby produkujú nielen menej skúsení hráči, ale aj ostrieľaní harcovníci. Košičania doplácajú na neraz zbytočné vylúčenia. V presilovkách sú často jaloví, stalo sa párkrát, že za dve minúty sa poriadne nedostali do súperovho pásma. V oslabeniach inkasujú príliš často. Mimochodom, ak by zlepšili hru pri presilovke súpera, dnes by mohli pokojne stíhať bratislavský Slovan. Bolo až príliš veľa stretnutí, v ktorých modro bieli inkasovali len v čase, keď mal súper početnú výhodu. Každopádne, dostatok dôvodov na zamyslenie...

Správna rada HC Košice mala včera predpoludním zasadnutie a prezident klubu Ľubomír Veme sa po ňom tváril vážne. Pred dnešným stretnutím s Martinom (V Steel Aréne o 17.30) by sa podľa neho mali zamyslieť aj hráči. Trpezlivosť má svoje hranice.

"Čo očakávam od zápasu s Martinom? Každopádne víťazstvo. Tento zápas musíme vyhrať a nielen tento," rozhovoril sa prvý muž košického hokeja. Včera stanovila správna rada "noty" podľa ktorých by mali Košičania "spievať". Ak nebudú, hráči to pocítia.

"Nie, za hráčmi sme v kabíne neboli. Lebo, ak by áno, to by už bolo veľmi zle. Na správnu radu sme si zavolali trénera. Ten predložil analýzu po 14. kolách. Trénerovi sme tlmočili, čo požadujeme. Lebo nie sme spokojní. Bol špecifikovaný istý počet zápas, v ktorých musí mužstvo nazbierať konkrétny počet bodov. Ale konkrétnejší nebudem. Ostane to v našej kuchyni, do médií to nejdem rozoberať. Hráči vedia, čo od nich čakáme. Ak nesplnia, to, čo sme im stanovili, môžu očakávať konkrétne uzávery. Dostali ultimátum, je na nich ako sa s tým vysporiadajú," povedal nám Ľubomír Veme. Rozmenené na drobné, nasledovať by mohli finančné postihy a hráčsky vyhadzov, prípadne výmena. Podľa našich informácií tréneri majú dôveru vedenia klubu.

Sankcie teda mužstvo zatiaľ obišli. No už dnes proti Martinu by z prejavu malo byť zrejmé, že mužstvu ide o veľa. "Hráči si to môžu veľmi rýchlo zrátať. Vedia koľko bodov musia získať. Takže ak by nevyhrali s Martinom, asi by im tie body chýbali."

Prezident klubu si váži priazeň košického diváka. Veď ten zapĺňa aréne slušnými návštevami napriek tomu, že výsledky nie sú presvedčivé. A v klube by sa neradi dočkali rapídneho poklesu návštevnosti. "Práve preto sme pristúpili k istým opatreniam a ak to bude nutné, tak sa zariadime. Hráči si musia uvedomiť, že ak niekto príde do divadla, zaplatí si zaň, tak chce aj pekné predstavenie. Veď za to dal nemalé peniaze. Skrátka, to divadlo v aréne musí stáť za to. Nebudeme hazardovať s priazňou tých, kvôli ktorým sa hokej hrá. A hráči by to mali mať stále na pamäti."

Na správnej rade sa hovorilo konkrétne o menách, o jednotlivcoch, ktorí výkonmi nepresviedčali. "Boli sme adresní. Ale konkrétny nebudem. Je otázkou času, kedy sa to však môže zmeniť."

V Košiciach stále uvažujú o posilnení mužstva. Po odchode Jirka Biceka je na to o jeden dôvod viac. "Už po tom, ako odišiel Jaro Török sme sa začali obzerať po posilách, veď sme vedeli, že aj Bicek odíde. Riaditeľ klubu pán Bakoš má túto sféru na starosti. No my potrebujeme hráča lepšieho ako máme doma. A trh kvalitu neponúka. Či bol v hre aj príchod Reného Jarolína, ktorý skončil v Poprade? Bol. Ale takého hráča za také peniaze nekúpime. Vždy je to vecou ceny hráča. Skôr teda prichádza do úvahy angažovanie niekoho, kto končil v Rusku, Švédsku. Alebo hráčska výmena," dodal prezident HC Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.