Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Košičania dnes v Steel Aréne s Liptákmi

Sportnet|Publikované 15. jan 2009 o 23:00

Základná časť hokejovej extraligy finišuje. Dnes sa hrá 45. kolo. Košičania privítajú o 17.30 v Steel Aréne Liptovský Mikuláš. Naposledy s Liptákmi

na domácom ľade prehrali 3:5, Mikuláš zabodoval naplno s oceliarmi po takmer troch rokoch a to, že s jedlom rastie chuť, potvrdil v decembri, keď na svojom ľade zdolal oceliarov 2:1 po predĺžení.

KOŠICE. Po troch vzájomných zápasoch majú Košičania s Liptákmi nepriaznivú bilanciu, pritom roky to bol ich obľúbený súper, s ktorým zbierali body pravidelne. V tomto ročníku extraligy sa však Liptáci držia vysoko. Nateraz na štvrtej pozícii, na tretí Zvolen strácajú len tri body. Dnes sa v Steel Aréne isto pokúsia nadviazať na dva posledné víťazné zápasy s oceliarmi.

Pre Hunu nepríjemný zápas

Proti Mikulášu sa zatiaľ zakaždým strelecky presadil odchovanec z Liptova Rudolf Huna. Vo všetkých troch zápasoch strelil gól, takže na prvý pohľad by sa na súboj s rodákmi mohol tešiť. "Vôbec to tak nie je. Keby som mohol, tak ani nehrám. Nerád nastupujem proti bratom Robovi a Rišovi. Nie je mi to príjemné. Nie je to pre mňa zápas ako každý iný. Keď sa s niektorým z bratov stretnem trebárs v roji pri súboji, tak tie myšlienky sú iné ako v ostatných zápasoch," priznáva najstarší zo súrodencov Hunovcov, že rodinné "derby" mu nie je po vôli.

Ostatné dva zápasy patrili Liptákom. Košičania vedia, že priemerný výkon na tohto súpera nestačí. "V tejto sezóne hrá Mikuláš veľmi dobre. Má mladých hráčov, ktorí dobre korčuľujú a je to prepletené skúsenosťami. Bude to ťažký zápas. Ale verím, že od jeho začiatku pôjdeme za naším cieľom a presadíme sa našou hrou," hovorí Rudolf Huna.

Udržať si prvú priečku

Posledná prehra v Skalici len potvrdila, že Košičania sú na domácom ľade silnejší. Z 22 zápasov v Steel Aréne vyhrali 19. Body nosí líder aj zvonku, ale nie toľko. "Doma nám to ide určite lepšie. No vieme, že v play-off treba vyhrať aj vonku, takže v závere sezóny, v nadstavbe sa na to chceme dobre pripraviť." Oceliarom patrí stále prvá priečka a chcú si ju udržať. "Do play-off chceme ísť kvôli výhode domáceho ľadu z prvej priečky. Bolo by to pre nás veľké plus. Vieme, že nám na chrbát dýcha Slovan, ale nemôžeme sa stresovať tým, že je za nami. Ideme od zápasu k zápasu a snažíme sa v každom zbierať body."

Rekordná sezóna

Útočník Rudolf Huna je tretím najproduktívnejším hráčom extraligy. Nazbieral už 57 bodov, za 24 gólov a 33 asistencií. Už teraz je isté, že táto sezóna bude z pohľadu osobných štatistík pre tohto hokejistu rekordná. "Teší ma tá produktivita, ešte nikdy som nebol tak vysoko. Ale prvoradý je kolektívny výkon. V nadstavbe sú pred nami ťažké zápasy a my sa musíme ako tím dobre pripraviť na play-off."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.